بهترین ایمپلنت اصفهان | ایمپلنت دندان سوئیسی در اصفهان | عوامل تاثیرگذار در هزینه انواع جراحی سینوس لیفت 

عوامل تاثیرگذار در هزینه انواع جراحی سینوس لیفت 

هزینه جراحی سینوس لیفت چقدر است؟

هزینه جراحی سینوس لیفت یکی از مواردی است که معمولا بیماران هنگام برآورد هزینه ایمپلنت دندان به آن توجه نمی‌کنند. جراحی سینوس لیفت در برخی مواقع ضروری بوده و بدون انجام این عمل کاشت ایمپلنت موفقیت‌آمیز نخواهد بود. اگر شما هم قصد کاشت دندان دارید و دندانپزشک این جراحی را قبل از ایمپلنت توصیه کرده است، تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

درصورتی‌که قصد کاشت ایمپلنت دارید و می‌خواهید بدانید انجام این جراحی برای شما ضرورت دارد یا نه حتما با چند دندانپزشک مشاوره داشته باشید.


همراه ما باشید با مطالب آموزشی و لینک های کاربردی دکتر حسین برجیان بهترین متخصص ایمپلنت اصفهانایمپلنت دندان سوئیسی اصفهان :


بهترین ایمپلنت اصفهان | ایمپلنت دندان سوئیسی در اصفهان | تشخیص ضرورت جراحی سینوس لیفت با متخصص ایمپلنت اصفهان

عوامل تاثیرگذار در هزینه انواع جراحی سینوس لیفت

هزینه جراحی سینوس لیفت | قیمت جراحی سینوس لیفت از بیماری به بیمار دیگر متفاوت است. به همین دلیل نمی‌توان بدون معاینه و آزمایش‌های تصویربرداری قیمت دقیق آن را مشخص کرد. به همین دلیل مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار بر قیمت این جراحی را توضیح می‌دهیم.

۱. میزان از دست دادن استخوان

مقدار کاهش استخوان در فک بالا تاثیر زیادی در قیمت دارد. به هر دلیلی که استخوان شما تحلیل رفته است، باید میزان آن مشخص شود. گاهی حتی ممکن است شخص در دو طرف فک نیاز به این جراحی داشته باشد. در این شرایط هزینه دوبرابر می‌شود. اگر قبل از سینوس لیفت به درمان‌های دیگری مانند کشیدن دندان نیاز داشته باشید، هزینه شما بیشتر خواهد شد.

۲. تکنیک یا روش سینوس لیفت

برای انجام این جراحی دو روش سینوس لیفت باز و سینوس لیفت بسته وجود دارد. هزینه هرکدام از این تکنیک‌ها متفاوت است. معمولا دندانپزشکان از تکنیک سینوس لیفت باز استفاده می‌کنند. این روش برای بیمارانی مناسب است که حجم زیادی از استخوان فک را ازدست‌داده‌اند. تکنیک سینوس لیفت اپن طولانی و پیچیده بوده و به همین دلیل قیمت بیشتری دارد.

در حالی که یک دوره نقاهت پس از عمل سینوس لیفت وجود دارد، بی‌حس‌کننده موضعی دندان تضمین می‌کند که بیمار در زمان انجام عمل، کمترین ناراحتی را تجربه کند.

۳. ماده استفاده شده برای جراحی سینوس لیفت

در بیشتر مواقع برای این جراحی از استخوان بدن شخص استفاده می‌شود. اما گاهی ممکن است دندانپزشک از بافت استخوانی انسانی یا حیوانی برای پرکردن حفره فک استفاده کند. هرکدام از این روش‌ها قیمت متفاوتی داشته و باید پیش از جراحی هزینه آن مشخص شود.

بهترین ایمپلنت اصفهان | ایمپلنت دندان سوئیسی در اصفهان | جراحی سینوس لیفت در اصفهان با دکتر حسین برجیان

هزینه جراحی سینوس لیفت برای انواع مختلف آن در اصفهان

همان‌طور که گفتیم قیمت جراحی سینوس لیفت یا هزینه لیفت سینوس به عوامل مختلفی بستگی دارد. این جراحی را می‌توان به دو روش باز یا بسته انجام داد. دندانپزشک باتوجه‌به شرایط بیمار و میزان کاهش حجم استخوان بهترین روش را انتخاب می‌کند. در هنگام برآورد هزینه ایمپلنت دندان باید این مورد را لحاظ کرد.

۱. قیمت جراحی سینوس لیفت باز

در تکنیک جراحی سینوس لیفت باز جراح لثه را باز کرده و در استخوان فک سوراخی دایره‌ای شکل ایجاد می‌کند. سپس مواد پیوندی حفره غشای سینوسی و سوراخ استخوان را پر می‌کنند. در بیشتر مواقع دندانپزشکان از این روش برای سینوس لیفت استفاده می‌کنند. اگر حجم استخوان فک تا حد زیادی تحلیل رفته باشد، تنها راه درمان آن جراحی سینوس لیفت باز است. این جراحی پیچیدگی بیشتری داشته و تورم و کبودی آن بیشتر است.

۲. قیمت جراحی سینوس لیفت بسته

اگر میزان تحلیل استخوان فک بالا کم باشد، گاهی می‌توان از تکنیک سینوس لیفت بسته استفاده کرد. در این روش سوراخی برای نصب ایمپلنت ایجاد شده و از طریق همین سوراخ با کمک ابزارهای مخصوص مواد استخوانی وارد حفره خالی استخوان می‌شوند. با این روش میزان آسیب بسیار کمتر بوده و گاهی می‌توان در همان روز ایمپلنت را قرار داد.

بهترین ایمپلنت اصفهان | ایمپلنت دندان سوئیسی در اصفهان | تشخیص ضرورت جراحی سینوس لیفت با متخصص ایمپلنت اصفهان

پرسش‌های متداول | هزینه جراحی سینوس لیفت

آیا برای کاهش هزینه جایگزینی برای جراحی سینوس لیفت وجود دارد؟

جایگزینی برای این جراحی وجود ندارد. برخی از افراد به دلیل ترس از جراحی یا برای کاهش هزینه از ایمپلنت‌های کوتاه استفاده می‌کنند. طول این ایمپلنت‌ها کمتر از ده میلی‌متر است و به‌اندازه ایمپلنت‌های استاندارد دوام ندارند. به همین دلیل بهتر است برای کاهش هزینه این روش را انتخاب نکنید.

آیا لازم است جراحی سینوس لیفت را انجام دهم؟

اگر حجم و تراکم استخوان فک بالا کم باشد، نمی‌توان ایمپلنت را نصب کرد. در این شرایط جراحی سینوس لیفت ضروری بوده و حتما باید در مرحله اول کاشت دندان انجام شود. حدود ۴ تا ۶ ماه بعد از این جراحی می‌توان کاشت ایمپلنت را انجام داد.

آیا قیمت جراحی سینوس لیفت اپن با کلوز فرق دارد؟

بله جراحی سینوس لیفت باز پیچیدگی بیشتری داشته و برای افرادی که حجم زیادی از استخوان را ازدست‌داده‌اند، انجام می‌شود. به همین دلیل دستمزد دندانپزشک بیشتر شده و مواد استخوانی بیشتری مصرف می‌شود.

چگونه می توان قیمت جراحی سینوس لیفت را کاهش داد؟

اگر میزان استخوان از دست‌رفته کم باشد، می‌توانید با تکنیک جراحی سینوس لیفت بسته هزینه خود را کاهش دهید. به‌ هیچ‌وجه برای کاهش هزینه‌های خود ایمپلنت دندان را به دندانپزشک غیرحرفه‌ای یا افراد غیرمتخصص نسپارید. این کار علاوه بر ایجاد عوارض جدی هزینه‌های شما را تا حد زیادی افزایش می‌دهد.

 

لینک های کاربردی :

لیزر دندانپزشکی اصفهانراهکار نوین درمان های دندانپزشکی در اصفهان
پیوند لثه و استخوان |–  دکتر حسین برجیان 
جراحی لثه با لیزر | بهترین جراح لثه اصفهان | دکتر حسین برجیان  – جراح لثه اصفهان 
بهترین دندانپزشک اصفهان | بهترین دندانپزشک اصفهان | دکتر حسین برجیان
بهترین ایمپلنت در اصفهان | دکتر حسین برجیان  متخصص ایمپلنت اصفهان 
اصلاح طرح لبخند اصفهان با دکتر حسین برجیان
ایمپلنت دندان سوئیسی در اصفهاندکتر حسین برجیان
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نویسنده کلینیک24
نویسنده کلینیک24
مقالات: 102

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید? چت در واتساپ