بهترین ایمپلنت اصفهان | ایمپلنت دندان سوئیسی در اصفهان | پاسخ به سوال شما پیرامون ایمپلنت دندان از زبان متخصص ایمپلنت اصفهان

پاسخ به سوال شما پیرامون ایمپلنت دندان از زبان متخصص ایمپلنت اصفهان

آیا در صورت کاشت ایمپلنت دندان می توانم دندان هایم را سفید کنم؟ | دکتر حسین برجیان متخصص ایمپلنت اصفهان

در این بخش قصد داریم به سوالی که زیاد از متخصص ایمپلنت دندان اصفهان دکتر حسین برجیان پرسیده شده پاسخ دهیم :

کاشت ایمپلنت دندان یک راه عالی برای بهبود لبخند و حفظ سلامت و عملکرد دندان های شماست. اما اگر به سفید کردن دندان‌های خود نیز فکر می‌کنید، ممکن است تعجب کنید که چگونه روی ایمپلنت شما تأثیر می‌گذارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سفید کردن دندان هنگام کاشت ایمپلنت به خواندن ادامه دهید. و به یاد داشته باشید، اگر بخواهید لبخند خود را با درمان های حرفه ای سفید کننده روشن کنید، می توانیم به شما کمک کنیم تا یک طرح سفید کننده داشته باشید.


همراه ما باشید با مطالب آموزشی و لینک های کاربردی دکتر حسین برجیان بهترین متخصص ایمپلنت اصفهانایمپلنت دندان سوئیسی اصفهان :


بهترین ایمپلنت اصفهان | ایمپلنت دندان سوئیسی در اصفهان | پاسخ به سوال شما پیرامون ایمپلنت دندان از زبان متخصص ایمپلنت اصفهان

آیا سفید کردن دندان به ایمپلنت دندان آسیب می رساند؟

خبر ، خوب این است که درمان های سفید کننده دندان به ایمپلنت دندان شما آسیب نمی رساند. این به این دلیل است که تمام مواد مورد استفاده در ایمپلنت های دندانی بسیار قوی و بادوام هستند. تاج (یا قسمت قابل مشاهده ایمپلنت شما) از پرسلن یا مواد مشابه دیگر ساخته شده است. این مواد نه تنها به این دلیل انتخاب می شوند که شبیه ظاهر و حس طبیعی دندان ها هستند، بلکه به این دلیل که بسیار قوی هستند.

در نتیجه، ایمپلنت‌های دندانی می‌توانند در برابر فرسودگی ناشی از جویدن غذا، مسواک زدن دندان‌ها و حتی اسیدیته غذاهایی که می‌خوریم مقاومت کنند. این سختی به این معنی است که مواد مورد استفاده برای ایمپلنت های دندانی حتی تا قوی ترین اقدامات سفید کننده را نیز تحمل می کنند.

نحوه تاثیر سفید کردن دندان بر ایمپلنت متفاوت از دندان

ایمپلنت ها نه تنها قوی هستند، بلکه بسیار مقاوم در برابر لکه هستند. اما در برابر سفید شدن نیز مقاومت می کنند. روش های سفید کردن دندان واکنشی ایجاد می کند که لکه را می شکند و رنگ طبیعی و سفیدتر دندان را بازیابی می کند. تاج ها هیچ لکه ای برای شکستن ندارند. آنها به سادگی یک رنگ ساخته می شوند و همان رنگ می مانند.

اگر بعد از کاشت ایمپلنت دندان‌ هایتان را سفید کرده‌اید و ایمپلنت‌تان دیگر با سایر دندان‌های درخشان‌تر و سفیدتر شما مطابقت ندارد، احتمالاً اگر ایمپلنت دورتر در دهان شما باشد، قابل توجه نخواهد بود. بسیاری از دندان های ما در هنگام لبخند زدن واقعا قابل رویت نیستند. و دندان‌هایی که عقب‌تر هستند و فقط تا حدی قابل مشاهده هستند، نسبت به دندان‌های جلوی ما تیره‌تر به نظر می‌رسند.

در نظر داشته باشید که بیمارانی که روکش می‌گیرند معمولاً آنها را روی 4 تا 6 دندان جلویی خود می‌گیرند. از آنجایی که بقیه دندان ها چندان قابل رویت نیستند، معمولاً ارزش هزینه گذاشتن روکش روی این دندان ها را ندارد. همین امر در مورد سفید کردن با ایمپلنت نیز صادق است. اگر ایمپلنت روی دندان جلویی برجسته نباشد، احتمالاً نمی توانید متوجه شوید که سایه تیره تر است.

بهترین ایمپلنت اصفهان | ایمپلنت دندان سوئیسی در اصفهان | مدت زمان کاشت ایمپلنت دندان

جلوگیری از تغییر رنگ دندان

درست مانند سفید کردن دندان روی رنگ ایمپلنت شما تأثیری نمی گذارد، غذاها و نوشیدنی ها نیز رنگ آن را تغییر نمی دهند. با این حال، می دانیم که برخی از غذاها باعث تغییر رنگ دندان های طبیعی می شوند. بهترین راه برای ترکیب یکپارچه ایمپلنت و دندان های طبیعی، محافظت از دندان های طبیعی در برابر لکه شدن است.

یکی از بدترین دلایل تغییر رنگ دندان سیگار کشیدن است، بنابراین می توانید آن را به لیست طولانی دلایل عدم سیگار کشیدن اضافه کنید. شراب، قهوه، چای و غذاهای با رنگ های تیره همگی می توانند در ایجاد لکه نقش داشته باشند. مسواک زدن دو بار در روز به مدت دو دقیقه کامل برای به حداقل رساندن لکه ضروری است. علاوه بر این، پس از مصرف غذاهایی که ممکن است باعث ایجاد لکه شوند، مطمئن شوید که آب را در اطراف دهان خود بچرخانید تا رنگدانه ها را از سطوح دندان هایتان پاک کنید.

ایمپلنت و لمینت ترکیبی

اگر شما جای خالی دندان دارید و برای سفید تر کردن و یا طرح لبخند هم می خواهید اقدام کنید اصلا نگران نباشید برای این کار ابتدا باید جراحی و کاشت ایمپلنت را انجام دهید و روکش ایمپلنت را متناسب با لمینت و رنگ لمینت یا کامپوزیت طرح لبند یک رنگ انتخاب یکنیم تا زیبایی لبخند یکسان شود .

  1. به این روش ترکیب ایمپلنت و لمینت دندان گفته می شود .
  2. برای لبخند سفیدتر و روشن تر خود برنامه ریزی کنید .

اگر ایمپلنت شما قدیمی‌تر است و سفیدتر از دندان‌های طبیعی شما به نظر می‌رسد، سفید کردن ممکن است انتخاب خوبی باشد. از طرف دیگر، اگر می خواهید سفید کنید اما می ترسید تاج شما به طور محسوسی تیره تر شود، ممکن است هنوز گزینه هایی داشته باشید. در هر صورت، جستجوی یک نظر حرفه ای در مورد سفید کردن دندان و مراقبت از ایمپلنت همیشه بهترین اقدام شماست.

 

لینک های کاربردی :

لیزر دندانپزشکی اصفهانراهکار نوین درمان های دندانپزشکی در اصفهان
پیوند لثه و استخوان |–  دکتر حسین برجیان 
جراحی لثه با لیزر | بهترین جراح لثه اصفهان | دکتر حسین برجیان  – جراح لثه اصفهان 
بهترین دندانپزشک اصفهان | بهترین دندانپزشک اصفهان | دکتر حسین برجیان
بهترین ایمپلنت در اصفهان | دکتر حسین برجیان  متخصص ایمپلنت اصفهان 
اصلاح طرح لبخند اصفهان با دکتر حسین برجیان
ایمپلنت دندان سوئیسی در اصفهاندکتر حسین برجیان
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نویسنده کلینیک24
نویسنده کلینیک24
مقالات: 102

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید? چت در واتساپ