بهترین ایمپلنت اصفهان | ایمپلنت دندان سوئیسی در اصفهان | . آشنایی با جراحی پلاستیک پریودنتال برای کاشت ایمپلنت

آشنایی با جراحی پلاستیک پریودنتال برای کاشت ایمپلنت

چرا جراحی لثه برای ایمپلنت انجام می شود؟ | دکتر حسین برجیان بهترین ایمپلنت اصفهان

جراحی پلاستیک پریودنتال | جراحی لثه برای ایمپلنت که به عنوان جراحی پلاستیک اطراف ایمپلنت، جراحی پلاستیک پریودنتال یا تقویت بافت نرم لثه نیز شناخته می‌شود، برای بهبود ظاهر و سلامت لثه‌های اطراف ایمپلنت دندان انجام می‌شود. هدف این جراحی اصلاح مشکلاتی مانند عقب‌رفتگی، ناهمواری یا بافت ناکافی لثه در اطراف ایمپلنت است.

جراحی لثه برای ایمپلنت شامل پیوند بافت لثه از یک ناحیه از دهان (معمولا کام) به محل ایمپلنت و ایجاد یک خط لثه با ظاهر طبیعی است. این روش باعث موفقیت طولانی مدت و پایداری ایمپلنت می‌شود. در صورتی‌که قصد کاشت دندان را دارید یا لازم است جراحی لثه را انجام دهید، باید با جراح لثه اصفهان دکتر حسین برجیان مشورت کنید.


همراه ما باشید با مطالب آموزشی و لینک های کاربردی دکتر حسین برجیان بهترین متخصص ایمپلنت اصفهانایمپلنت دندان سوئیسی اصفهان :


بهترین ایمپلنت اصفهان | ایمپلنت دندان سوئیسی در اصفهان | آشنایی با جراحی پلاستیک پریودنتال برای کاشت ایمپلنت

انواع جراحی پلاستیک پریودنتال برای ایمپلنت کدام است؟

جراحی لثه برای ایمپلنت انواع مختلفی دارد. گاهی جراحی تنها جنبه زیبایی داشته و گاهی برای پیشگیری از عوارض جدی بعد از ایمپلنت این جراحی توصیه می‌شود. با توجه‌ به هدف جراحی، یکی از روش‌های زیر باید انتخاب شود.

۱. جراحی فلپ لثه (جراحی پاکت لثه)

زمانی که رسوبات و باکتری‌ها در قسمت‌های عمیق لثه نفوذ کرده باشند، این جراحی انجام می‌شود. در جراحی فلپ ، بافت لثه بلند شده و رسوبات حذف می‌شوند. بعد از تمیزشدن ناحیه موردنظر، لثه بخیه زده می‌شود. گاهی استخوان هم نیاز به تغییر شکل دارد که در طول این جراحی انجام می‌شود.

در روش جراحی لثه برای ایمپلنت گاهی به جای برداشتن بافت از کام، از لثه اطراف یا نزدیک دندان که نیاز به ترمیم دارد، پیوند انجام می‌شود.

۲. بازسازی تحلیل لثه در ایمپلنت و پیوند استخوان

اگر استخوان استحکام کافی نداشته باشد، عمل پیوند استخوان انجام می‌شود. ممکن است استخوان آسیب دیده باشد یا مقداری از آن از بین رفته باشد. در جراحی پیوند استخوان ، استخوان جدید جایگزین می‌شود. اگر جراح مقداری از لثه را نیز برداشته باشد، برای ترمیم و بازسازی تحلیل لثه بعد از ایمپلنت یا قبل از آن، پیوند غشا یا پروتئین‌های محرک را نیز انجام می‌دهد.

۳. افزایش طول تاج دندان

افزایش طول تاج دندان هم جنبه زیبایی داشته و هم برای درمان برخی بیماری‌های لثه انجام می‌شود. در این روش جراحی مقداری از بافت لثه از روی دندان‌ها برداشته شده و دندان‌ها بلندتر دیده می‌شوند.

۴. پیوند لثه برای ایمپلنت

این روش برعکس جراحی افزایش تاج دندان است. زمانی که بافت لثه بیش از حد عقب باشد، نمونه بافت از قسمت دیگر دهان گرفته شده و به لثه می‌چسبد. معمولا این جراحی جنبه زیبایی داشته و خط لثه را منظم نشان می‌دهد. با پیوند بافت نرم ریشه‌های در معرض دید پوشیده می‌شوند و خطر آسیب کاهش پیدا می‌کند.

بهترین ایمپلنت اصفهان | ایمپلنت دندان سوئیسی در اصفهان | جراحی پیوند لثه را چه کسانی باید انجام دهند؟

چرا جراحی لثه برای ایمپلنت انجام می شود؟

برای جایگزینی دندان ازدست‌رفته می‌توان از ایمپلنت دندان استفاده کرد. ایمپلنت دارای یک پایه فلزی است که روی آن روکش قرار می‌گیرد. اگر شما هم قصد کاشت دندان دارید، احتمالا در مورد قیمت ایمپلنت دندان تحقیق کرده‌اید. اما زمان برآورد قیمت باید هزینه‌های جانبی را نیز در نظر داشته باشید. جراحی لثه یکی از موارد جانبی است که انجام آن برای برخی افراد ضروری است.

این روش معمولا برای درمان بیماری‌های لثه این جراحی پیشنهاد می‌شود. اما گاهی ممکن است جراحی لثه برای ایمپلنت لازم باشد و برای دسترسی بیشتر و امکان روکش ایمپلنت این جراحی انجام می‌شود. گاهی هم جراحی جنبه زیبایی داشته و برای بهتر دیده‌شدن خط لثه عمل انجام می‌شود.

اگر درمان مناسب انجام نشود، بیماری لثه ممکن است منجر به ایجاد انواع مشکلات سلامتی مانند بیماری قلبی عروقی، دیابت و تولد نوزادان زودرس و کم‌وزن شود. بیماری لثه همچنین می‌تواند به یک وضعیت سلامتی جدی تبدیل شود که بر دندان‌ها، لثه و استخوان‌ها تاثیر می‌گذارد و منجر به عفونت و مرگ استخوان و بافت می‌شود. این شرایط ممکن است به جراحی برای ترمیم و درمان بیماری نیاز داشته باشد. پیش از انجام ایمپلنت لازم است این جراحی انجام شود.

عوارض جراحی پلاستیک پریودنتال

احتمال دارد پس از جراحی لثه برای ایمپلنت عوارض زیر را تجربه کنید :

  • افزایش حساسیت دندان
  • تحریک‌پذیری دندان که در این موارد برخی افراد روش کاشت دندان بدون ایمپلنت را ترجیح می‌دهند .
  • خونریزی
  • عفونت بعد از جراحی (در برخی موارد)
  • بی‌حسی زبان به دلیل آسیب به عصب (در موارد نادر)

بهترین ایمپلنت اصفهان | ایمپلنت دندان سوئیسی در اصفهان | جراحی پیوند استخوان فک زیر نظر متخصص ایمپلنت اصفهان

پرسش‌های متداول

بعد از جراحی لثه چه بخوریم؟

بعد از جراحی لثه تا چند روز باید غذاهای نرم بخورید. بهتر است در ۲۴ ساعت اول فقط مایعات مصرف کنید. به‌هیچ‌وجه غذاهای داغ یا تند نخورید. زیرا ممکن است به بخیه‌ها آسیب وارد کند.

آیا جراحی لثه برای ایمپلنت درد دارد؟

جراحی لثه برای ایمپلنت درد خفیف تا متوسط دارد. با مصرف مسکن‌های بدون نسخه درد تسکین پیدا می‌کند. گاهی ممکن است پزشک آنتی‌بیوتیک هم تجویز کند. مقداری خونریزی و تورم بعد از جراحی طبیعی است. اما اگر این علائم ادامه داشت با بدتر شد، باید به پزشک اطلاع دهید.

جراحی لثه برای ایمپلنت چقدر طول می کشد؟

جراحی لثه برای ایمپلنت انواع مختلفی داشته و هدف از انجام هرکدام متفاوت است. اما معمولا این جراحی حدود ۲ ساعت طول می‌کشد. قبل از جراحی لازم است بی‌حسی موضعی تزریق شود.

 

 

لینک های کاربردی :

لیزر دندانپزشکی اصفهانراهکار نوین درمان های دندانپزشکی در اصفهان
پیوند لثه و استخوان |–  دکتر حسین برجیان 
جراحی لثه با لیزر | بهترین جراح لثه اصفهان | دکتر حسین برجیان  – جراح لثه اصفهان 
بهترین دندانپزشک اصفهان | بهترین دندانپزشک اصفهان | دکتر حسین برجیان
بهترین ایمپلنت در اصفهان | دکتر حسین برجیان  متخصص ایمپلنت اصفهان 
اصلاح طرح لبخند اصفهان با دکتر حسین برجیان
ایمپلنت دندان سوئیسی در اصفهاندکتر حسین برجیان
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نویسنده کلینیک24
نویسنده کلینیک24
مقالات: 102

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید? چت در واتساپ