فعالیت های ورزشی ممنوعه پس از کاشت ایمپلنت بهترین ایمپلنت اصفهان | ایمپلنت دندان سوئیسی در اصفهان |

فعالیت های ورزشی ممنوعه پس از کاشت ایمپلنت

فعالیت های ممنوعه پس از کاشت ایمپلنت کدامند؟

کاشت ایمپلنت دندان یک عمل جراحی است. برای کاهش احتمال بروز عوارض جانبی و نامطلوب، باید دستورالعمل های خاصی پس از عمل رعایت شود. معمولا دندانپزشکان توصیه می کنند پس از جراحی ایمپلنت دندان از ورزش اجتناب کنید.

اینکه بعد از ایمپلنت (کاشت دندان) می توان ورزش کرد یا نه یکی از مهترین سوالاتی است که بیماران بعد از انجام ایمپلنت می پرسند. کسانی که قصد کاشت ایمپلنت را دارند باید اطلاعات کافی در مورد مراقبت های لازم پس از جراحی ایمپلنت داشته باشند تا درمان موفقیت آمیز باشد و دچار عوارض نشوند و یکی از این مراقبت ها ورزش بعد از ایمپلنت است.

و با توجه به اینکه ایمپلنت یا به روش سنتی انجام می شود یا به روش دیجیتال، این سوال نیز مطرح می شود که آیا مراقبت های بعد از ایمپلنت های دیجیتال و ایمپلنت های سنتی متفاوت است؟ آیا همین قدر که کاشت دندان سنتی نیاز به مراقبت دارد ایمپلنت فوری هم نیاز به مراقبت دارد؟

در این مقاله شما را در مورد فعالیت هایی که می توانید بعد از کاشت ایمپلنت انجام دهید، راهنمایی می کند.


همراه ما باشید با مطالب آموزشی و لینک های کاربردی دکتر حسین برجیان بهترین ایمپلنت اصفهانایمپلنت دندان سوئیسی اصفهان :


بهترین ایمپلنت اصفهان | ایمپلنت دندان سوئیسی در اصفهان | . فعالیت های ورزشی ممنوعه پس از کاشت ایمپلنت

آیا ورزش بعد از کاشت ایمپلنت مشکل ساز است؟

فعالیت های شدید پس از کاشت دندان می تواند سلامت لثه های شما را به خطر بیندازد و عوارض جدی ایجاد کند. پس از کاشت ایمپلنت، ممکن است در دو یا سه روز اول خونریزی لثه داشته باشید که طبیعی است و جای نگرانی نیست. تنها نکته مهمی که در اینجا باید به آن توجه کرد، انجام ندادن فعالیت های سنگین از جمله ورزش است که در صورت عدم رعایت صحیح، ممکن است عمر مفید ایمپلنت و همچنین سلامت لثه به خطر بیفتد و عوارض جبران ناپذیری به دنبال داشته باشد.

عوارض ورزش بعد از ایمپلنت چیست؟

هر روش جراحی، از جمله ایمپلنت دندان، دوره نقاهت خاص خود را دارد. اگر جراحی دندان حتی ایمپلنت دیجیتال نیز باشد، نیاز به مراقبت‌های پس از ایمپلنت دارد تا فرآیند فیوژن ایمپلنت سریعتر انجام شود.

به خاطر داشته باشید که اکثر بیماران عوارض و مشکلات بعد از کاشت ایمپلنت، مانند خونریزی، التهاب و مقداری ناراحتی را تجربه خواهند کرد. این عوارض طبیعی و موقتی هستند و معمولا در چند روز اول پس از کاشت ایمپلنت شروع به کاهش یافتن می کنند. با این حال:

انجام ورزش پس از کاشت ایمپلنت آن هم خیلی زود، می تواند عوارض جانبی را طولانی تر کند و زمان بهبودی را افزایش دهد. در زیر عوارض ورزش بعد از ایمپلنت آورده شده است.

  • خونریزی لثه :

ورزش بعد از کاشت ایمپلنت می تواند منجر به خونریزی لثه شود. پس از ایمپلنت فوری به دلیل جراحی لثه نباید فعالیت های سنگین انجام شود. تا ۴۸ ساعت پس از کاشت ایمپلنت فوری، خونریزی لثه طبیعی است. به همین دلیل، اکثر دندانپزشکان توصیه می کنند که در این مدت استراحت کافی داشته باشید تا روند بهبودی سریعتر انجام شود.

  • ضعف بدنی :

باید به مدت دو هفته پس از کاشت ایمپلنت از رژیم غذایی خاصی پیروی کنید. در این دوره نمی توانید غذاهای جامد یا غذاهایی که باید جویده شوند بخورید، به همین دلیل ممکن است بدن شما ضعیف شود. علاوه بر این، پس از کاشت دندان، به دلیل استفاده از آنتی بیوتیک ها و سایر داروها، احساس خواب آلودگی یا ضعف جسمانی خواهید داشت. به همین دلیل توانایی های شما کاهش می یابد و بهتر است ورزش نکنید.

  • احساس درد بیشتر :

ورزش بعد از کاشت ایمپلنت فوری به دلیل جراحی لثه باعث افزایش درد می شود. با ورزش، گردش خون در محل جراحی افزایش می یابد و باعث می شود فشار و درد بیشتری در محل جراحی تحمل کنید.

بهترین ایمپلنت اصفهان | ایمپلنت دندان سوئیسی در اصفهان | چه افرادی واجد شرایط کاشت ایمپلنت دندان نیستند؟

بهترین زمان برای ورزش بعد از کاشت ایمپلنت چه زمانی است؟

پس از کاشت ایمپلنت تا یک هفته استراحت کنید و از ورزش های سنگین خودداری کنید. بعد از دو هفته برای معاینه به دندانپزشک بروید. اگر لثه‌های شما بهبود یافته است، می توانید ورزش را شروع کنید. تا یک ماه پس از کاشت ایمپلنت فعالیت های سنگین انجام ندهید. حتی اگر به ورزش می پردازید و شغل اصلی شما ورزش است، فراموش نکنید که حفظ سلامت لثه و دهان از هر چیز دیگری مهمتر است.

تا بهبودی کامل ورزش نکنید. پس از انجام ایمپلنت دیجیتال یا ایمپلنت فوری بهترین کار استراحت است. به این دلیل که دچار سرگیجه نشوید. هر چند ساعت یک بار وضعیت استراحت و خواب خود را تغییر دهید. زمان دقیق تمرین بعد از کاشت ایمپلنت به روند درمان و واکنش بدن شما بستگی دارد. برای اطمینان از اینکه دقیقا چه زمانی می توانید دوباره ورزش کنید، حتما نظر متخصص ایمپلنت خود را بپرسید.

اگر پس از کاشت ایمپلنت خیلی زود ورزش یا پیاده روی کنیم چه اتفاقی می‌افتد؟

فعالیت شدید ضربان قلب را افزایش می دهد. وقتی قلب سریع تر شروع به پمپاژ می کند؛ خون را سریعتر در بدن انتقال می دهد و در واقع خونریزی، تورم و ناراحتی بعد از عمل را افزایش می دهد. بازگشت زود هنگام به برنامه تمرین ورزشی می تواند باعث درد و عوارض دیگر شود؛ در نتیجه ممکن است ایمپلنت با شکست مواجه شده یا از ماندگاری ایمپلنت کاسته شود.

بهترین ایمپلنت اصفهان | ایمپلنت دندان سوئیسی در اصفهان | معیارهای انتخاب بهترین ایمپلنت دندان سوئیسی در اصفهان

چند روز بعد از کاشت ایمپلنت می توان ورزش کرد؟

هر بیمار شرایط خاص خود را دارد. برخی پس از دو تا سه روز می توانند به باشگاه بروند، در حالی که برای برخی افراد دیگر ممکن است نیاز باشد یک هفته یا حتی بیشتر صبر کنند. این بازه زمانی می تواند به عوامل متعددی از جمله:

  • تعداد ایمپلنت های قرار داده شده
  • پیچیدگی عمل جراحی که در هر فرد متفاوت است
  • ظرفیت درمانی بدن فرد

بستگی داشته باشد. وقتی تصمیم گرفتید به تمرینات خود برگردید؛ باید به یکباره ورزش سنگین انجام ندهید، بلکه به آرامی شروع کنید و ببینید که شرایط شما چطور است. بهترین کار این است که با دندانپزشک خود در مورد زمان انجام ورزش پس از کاشت ایمپلنت مشورت کنید و از او بخواهید تا شما را در این زمینه راهنمایی کند.

 

 

لینک های کاربردی :
لیزر دندانپزشکی اصفهانراهکار نوین درمان های دندانپزشکی در اصفهان
پیوند لثه و استخوان |–  دکتر حسین برجیان 
جراحی لثه با لیزر | بهترین جراح لثه اصفهان | دکتر حسین برجیان  – جراح لثه اصفهان 
بهترین دندانپزشک اصفهان | بهترین دندانپزشک اصفهان | دکتر حسین برجیان
بهترین ایمپلنت در اصفهان | دکتر حسین برجیان  متخصص ایمپلنت اصفهان 
اصلاح طرح لبخند اصفهان با دکتر حسین برجیان
ایمپلنت دندان سوئیسی در اصفهاندکتر حسین برجیان
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نویسنده کلینیک24
نویسنده کلینیک24
مقالات: 88

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید? چت در واتساپ