بهترین ایمپلنت اصفهان | ایمپلنت دندان سوئیسی در اصفهان | فرآیند بهبود و مراقبت های بعد از پیوند استخوان

جراحی پریودنتال و درمان مشکلات دهان و دندان

همه آنچه باید در مورد جراحی لثه یا جراحی پریودنتال بدانید:

جراحی لثه یا جراحی پریودنتال یکی از راهکارهای درمانی برای برخی بیماری‌ها و شرایط ویژه لثه است که در آن لثه فرد تحت درمان به شیوه جراحی و کاشت بافت قرار می‌گیرد. در این شیوه درمانی سعی می‌کنند که بیماری لثه یا هر گونه آسیب لثه مانند تحلیل لثه کنترل شود و در جریان آن امکان بازسازی استخوان فک و همچنین کاهش فاصله بین دندان‌ها صورت گیرد. گاهی این جراحی به منظور کنترل باکتریها و عفونت‌ها در داخل لثه صورت می‌گیرد و به همین دلیل سطح جراحی در افراد مختلف با یکدیگر متفاوت است.

پس اگر یک دندان پزشک، جراحی لثه یا جراحی پریودنتال را برای شما تجویز کرده است با ما همراه باشید تا در این مقاله به بررسی کامل آن بپردازیم.

همراه ما باشید با مطالب آموزشی و لینک های کاربردی دکتر حسین برجیان بهترین متخصص ایمپلنت اصفهانایمپلنت دندان سوئیسی اصفهان :

بهترین ایمپلنت اصفهان | ایمپلنت دندان سوئیسی در اصفهان | جراحی پیوند استخوان فک زیر نظر متخصص ایمپلنت اصفهان

جراحی لثه برای درمان چه مشکلاتی است؟

به طور کلی جراحی‌لثه یا جراحی پریودنتال برای بسیاری از بیماری‌ها از جمله التهاب لثه، بیماری لثه، تحلیل لثه و موارد مشابه به کار برده می‌شود. بیماری‌های لثه مانند ژنژیویت و پریودنتیت از جمله مواردی هستند که ممکن است نیاز به روش درمان جراحی داشته باشند. ژنژیویت یک نوع بیماری خفیف لثه است که باعث ایجاد قرمزی، تورم و خونریزی در لثه می‌شود. این بیماری معمولاً به علت عدم رعایت بهداشت دهان و دندان و همچنین تشکیل پلاک و تارتار به وجود می‌آید که در صورت پیشرفت نیاز به درمان جراحی دارد.

پریودنتیت یک نوع شدیدتر از بیماریهای لثه است که به عنوان گام بعدی بیماری شناخته می‌شود و باعث عفونت در لثه و استخوان فک شده و به مرور زمان بافت آنها را از بین می‌برد. در طی این روند التهابی، به مرور زمان دندان‌ها از استخوان فک جدا می‌شوند که در نهایت منجر به ایجاد فضا بین دندان‌ها شده که خود را به صورت یک آبسه یا عفونت نشان داده و تأثیر باکتری‌ها را بر روی دندان‌ها شدیدتر می‌کند. نتیجه تمام این مراحل از دست رفتن دندان‌ها و آسیب به استخوان فک است.

انواع روش‌های جراحی لثه

نوع جراحی لثه و انتخاب آن به وضعیت دندانپزشکی شما بستگی دارد و هر چه شدت بیماری شما بیشتر باشد ممکن است جراح یک روش پیچیده‌تر را برای شما انتخاب کند. قبل از انجام جراحی، یک جراح ممکن است لثه‌های شما را کاملا پاکسازی کند و سعی کند که با روش‌های مختلف، جرم و باکتری‌ها را از دندان‌ها و لثه‌های شما جدا کند.

در گام بعدی ممکن است جراح بخواهد قسمتهایی از لثه یا حتی استخوان فک شما که به باکتری و عفونت آلوده شده بردارد و به جای آن یک بخش جایگزین بگذارد. بنابراین می‌توانیم انواع روشهای جراحی لثه را به چند روش زیر تقسیم بندی کنیم:

  • جراحی فلپ (Flap surgery)

این روش جراحی به طور ویژه برای کسانی که دندان‌های آنها به شدت با تارتار پوشش داده شده و به عمق ریشه دندان پیشرفت کرده مناسب است. در این شیوه بخشی از لثه برداشته شده و قسمت انتهایی دندان به طور کامل از تارتار پاک می‌شود. بعد از پاکسازی لثه بر روی محل مورد نظر قرار می‌گیرد و روند درمان آن ادامه پیدا می‌کند.

اگر استخوانی که ریشه دندان را احاطه کرده به طور کامل آسیب دیده یا نابود شده باشد، در این حالت ممکن است که فرد نیاز به پیوند استخوان داشته باشد. در این شیوه جراحی، بخش آسیب دیده استخوان به طور کامل برداشته شده و یک استخوان جدید که به صورت کاشت یا به صورت اهدایی است بر روی آن قرار می‌گیرد. این شیوه هم به نگه داشتن دندان‌ها کمک می‌کند و هم امکان رشد مجدد آنها را فراهم می‌کند.

  • بازسازی بافت لثه

در این شیوه، جراح یک قطعه کوچک از مواد شبیه به مش بین استخوان فک و بافت لثه قرار می‌دهد. این ماده مانع از پیشروی لثه به داخل قسمت‌های استخوان فک می‌شود و در نتیجه استخوان زمان کافی برای رشد و پوشاندن فضای اطراف آنها را در اختیار دارد.

بهترین ایمپلنت اصفهان | ایمپلنت دندان سوئیسی در اصفهان | جراحی پیوند لثه را چه کسانی باید انجام دهند؟

در این شیوه دندانپزشک یا جراح فک قسمتی از بافت دهان و لثه را برمی دارد و بر روی قسمت آسیب دیده فرد پیوند میزند. حتی ممکن است این بافت از سقف دهان فرد هم برداشته شود و به طور کلی برای پوشش دادن ریشه‌های دندان از آن استفاده می‌شود.

  • هزینه جراحی لثه

به طور کلی در مورد هزینه جراحی لثه نمی‌توان به یک قیمت خاص اشاره کرد. البته در وب سایت‌های خارجی هزینه این درمان بین ۵۰۰ دلار تا ۱۰ هزار دلار ذکر شده است. اما به طور کلی هزینه این شیوه جراحی به میزان پیشرفت بیماری در لثه شما و میزان تخریب آنها بستگی دارد. اگر در گام‌های اولیه برای درمان اقدام کنید مطمئناً روش جراحی شما ساده‌تر بوده و هزینه آن پایین‌تر است.

لینک های کاربردی :

لیزر دندانپزشکی اصفهانراهکار نوین درمان های دندانپزشکی در اصفهان
پیوند لثه و استخوان |–  دکتر حسین برجیان 
جراحی لثه با لیزر | بهترین جراح لثه اصفهان | دکتر حسین برجیان  – جراح لثه اصفهان 
بهترین دندانپزشک اصفهان | بهترین دندانپزشک اصفهان | دکتر حسین برجیان
بهترین ایمپلنت در اصفهان | دکتر حسین برجیان  متخصص ایمپلنت اصفهان 
اصلاح طرح لبخند اصفهان با دکتر حسین برجیان
ایمپلنت دندان سوئیسی در اصفهاندکتر حسین برجیان

راه های ارتباطی با متخصص ایمپلنت اصفهان دکتر حسین برجیان  :

صفحه اینستاگرام  : dr.hosseinborjian

ارتباط آنلاین واتساپ: 09335810446
شماره پذیرش تلفنی: 03191004545

آدرس : اصفهان، خیابان حکیم نظامی، چهارراه حکیم نظامی (تقاطع حکیم نظامی و نظرمیانی)، جنب تشک وان و لوازم خانگی دوو، مجتمع نجم، طبقه ۲
شنبه تا چهارشنبه ۱۶:۳۰-۲۰:۳۰

توجه: جهت مراجعه، حتما اخذ نوبت اینترنتی یا تلفنی نمایید. ابدا نوبت دهی و پذیرش حضوری ممکن نمی باشد.

وبسایت رسمی: https://dr-borjian.ir
وبسایت ایمپلنت : https://drborjian.com
 لیزر دندانپزشکی : https://laserdentistry.ir
 نوبت دهی: https://clinic24h.ir/Center/85/85

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نویسنده کلینیک24
نویسنده کلینیک24
مقالات: 88

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید? چت در واتساپ