بهترین ایمپلنت اصفهان | ایمپلنت دندان سوئیسی در اصفهان | ایمپلنت دندان

چرا باید ایمپلنت دندان داشته باشیم ؟

ویژگی ها و مزایا ایمپلنت دندان | دکتر حسین برجیان

ایمپلنت دندان | همه ی کسانی که می خواهند روشی را برای جایگزینی دندان های از دست رفته انتخاب کنند قطعا به روش ایمپلنت دندان هم فکرکرده اند. مزایا ایمپلنت دندان باعث شده است تا بیماران مختلفی در مواجه با روش های مختلف، روش ایمپلنت دندانی را انتخاب کنند. در واقع استفاده از این روش می تواند جای خالی دندان های از دست رفته را برای شما پر کند که این کار معمولا بدون کمترین میزان عوارض اتفاق می افتد.

به همین دلیل امروزه شاهد گسترش استفاده از آن می باشیم. در ادامه برای شناخت بیشتر به بیان برخی از مزایا ایمپلنت دندان می پردازیم.


همراه ما باشید با مطالب آموزشی و لینک های کاربردی دکتر حسین برجیان بهترین متخصص ایمپلنت اصفهانایمپلنت دندان سوئیسی اصفهان :


بهترین ایمپلنت اصفهان | ایمپلنت دندان سوئیسی در اصفهان | پاسخ به سوال شما پیرامون ایمپلنت دندان از زبان متخصص ایمپلنت اصفهان

1. افزایش زیبایی

با توجه به این که جای خالی دندان ها می تواند ظاهری نامناسب را به وجود آورد استفاده از ایمپلنت دندان می تواند زیبایی از دست رفته را برای شما جبران کرده و اعتماد به نفس را به شما بازگرداند.

 2. سرعت بالا در کاشت

ایمپلنت دندان یکی از سریع ترین روش ها برای جایگزینی دندان های از دست رفته است و اگر مشکل کلی در سلامت جسمانی و استخوان های فک وجود نداشته باشد به سرعت می توان آن ها را جایگزین دندان های از دست رفته کرد.

3. جلوگیری از تحلیل استخوان فک

هنگامی که دندانی از دست می رود جای خالی دندان به مرور باعث تحلیل استخوان فک می شود که این موضوع علاوه بر دردسر های خاص خود می تواند ظاهری نازیبا را برای شما به وجود آورد. به همین دلیل استفاده از ایمپلنت دندان می تواند از بروز چنین مشکلی جلوگیری نماید.

4.  طول عمر بالا

یکی از مزایا ایمپلنت دندان که آن را بین بیماران و پزشکان به روشی محبوب تبدیل کرده است طول عمر بالای آن است. طول عمر ایمپلنت ها در حدی است که اگر بهداشت دهان و دندان را به درستی رعایت کنید تا آخر عمر می تواند کارایی لازم را برای شما داشته باشد بدون این که دردسری برای شما به وجود آورد.

5.  حفظ سلامتی دهان و دندان

با توجه به این که ایمپلنت را از ریشه در استخوان فک قرار می دهند مانند یک دندان طبیعی عمل می کند و از آسیب به لثه های شما جلوگیری می کند. همان طور که می دانید هنگام که دندانی را از دست می دهید تجمع باکتری ها در محل دندان از دست رفته می تواند سلامت دندان های دیگر و لثه را به خطر بیندازد که استفاده از ایمپلنت دندان از این موضوع جلوگیری می کند.

بهترین ایمپلنت اصفهان | ایمپلنت دندان سوئیسی در اصفهان | چرا عارضه عفونت ایمپلنت دندان رخ می دهد ؟

6. ثابت بودن ایمپلنت

یکی از مزایا ایمپلنت دندان که از اهمیت بالایی برخوردار است ثابت بودن آن می باشد. با توجه به این که ایمپلنت ها با استفاده از پیچ های مخصوص در استخوان فک قرار می گیرند کاملا ثابت بوده و برخلاف پروتز ها نیازی به درآوردن آن ها از دهان در هنگام خواب نیست. در صورتی که بر اثر عوامل مختلف ایمپلنت ها دچار لق شدگی شوند به راحتی با مراجعه به پزشک می توان آن را درمان کرد.

چه کسانی می توانند از ایمپلنت دندانی استفاده کنند؟

یک سوال اساسی که دررابطه با استفاده از ایمپلنت های دندانی به وجود می آید این است . که آیا با توجه به مزایا ایمپلنت دندان که در رابطه با آن ها صحبت شد همه ی افراد مجاز به استفاده از این روش می باشد؟ در پاسخ به این سوال می توان گفت شرایط در افراد مختلف می تواند متفاوت باشد . اما به طور کلی تمام افرادی که از سلامت جسمانی کافی برخوردار باشند . می توانند از این روش استفاده کنند و معمولا مشکلی در استفاده از آن وجود ندارد.

تنها مواردی که شاید پزشک را با محدودیت در استفاده از ایمپلنت دندان رو به رو کند وجود بیماری در دهان و لثه و ناکافی بودن تراکم استخوان فک می باشد. که در چنین شرایطی ابتدا باید بیماری های بیان شده درمان شوند . و سپس ایمپلنت دندان برای دندان های از دست رفته مورد استفاده قرار گیرد. افراد دیگری که می توان محدودیت در استفاده از ایمپلنت دندان را در آن ها مشاهده کرد . افراد سیگاری، افراد دیابتی، افرادی که بیماری قلبی و عروقی دارند، بیمارانی که تحت درمان پرتودرمانی و یا شیمی درمانی قرار گرفته اند و … می باشند.

بنابراین مزایای ایمپلنت دندان نمی تواند معیاری برای استفاده از آن باشد . و تمام کسانی که می خواهند از این روش استفاده کنند . باید حتما تحت مشاوره با پزشک متخصص قرار گیرند تا به نتیجه ی مطلوب از ایمپلنت دندان دست یابند.

 

لینک های کاربردی :

لیزر دندانپزشکی اصفهانراهکار نوین درمان های دندانپزشکی در اصفهان
پیوند لثه و استخوان |–  دکتر حسین برجیان 
جراحی لثه با لیزر | بهترین جراح لثه اصفهان | دکتر حسین برجیان  – جراح لثه اصفهان 
بهترین دندانپزشک اصفهان | بهترین دندانپزشک اصفهان | دکتر حسین برجیان
بهترین ایمپلنت در اصفهان | دکتر حسین برجیان  متخصص ایمپلنت اصفهان 
اصلاح طرح لبخند اصفهان با دکتر حسین برجیان
ایمپلنت دندان سوئیسی در اصفهاندکتر حسین برجیان
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نویسنده کلینیک24
نویسنده کلینیک24
مقالات: 102

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید? چت در واتساپ