بهترین ایمپلنت اصفهان | ایمپلنت دندان سوئیسی در اصفهان | 8 برند برتر ایمپلنت دندان آمریکایی

8 برند برتر ایمپلنت دندان آمریکایی

انواع ایمپلنت دندان آمریکایی ، مزایا و معایب آنها | دکتر حسین برجیان بهترین ایمپلنت اصفهان

ایمپلنت دندان آمریکایی | اگر از دندانپزشک خود بخواهید بهترین ایمپلنت موجود را استفاده کند، بدون شک چند مورد از گزینه‌های پزشک انواع ایمپلنت آمریکایی است. ایمپلنت های آمریکایی کیفیت و دوام بسیار بالایی داشته و در بسیاری از کشورهای پیشرفته از ایمپلنت‌های شرکت‌های آمریکایی استفاده می‌شود. اگر قصد دارید از برندهای آمریکایی برای کاشت دندان استفاده کنید، در این مطلب همراه ما باشید.

در صورتی‌که قصد کاشت دندان دارید و به دنبال بهترین ایمپلنت هستید، حتما با چند دندانپزشک مشورت کنید.


همراه ما باشید با مطالب آموزشی و لینک های کاربردی دکتر حسین برجیان بهترین متخصص ایمپلنت اصفهانایمپلنت دندان سوئیسی اصفهان :


بهترین ایمپلنت اصفهان | ایمپلنت دندان سوئیسی در اصفهان | ایمپلنت دندان توسط بهترین دکتر ایمپلنت در اصفهان

انواع ایمپلنت آمریکایی

ایمپلنت دندان روشی برای جایگزینی دندان ازدست‌رفته است. از یک یا چند دندان خود را از دست داده‌اید، کاشت ایمپلنت روش مطمئن‌تری نسبت به دندان مصنوعی یا بریج است. اما برای رسیدن به نتیجه مناسب باید به مهارت و تجربه دندانپزشک توجه داشته باشید. علاوه بر این مورد، کیفیت و دوام ایمپلنت نیز بسیار مهم است.

در میان برندهای مختلف ایمپلنت که در کشورهای مختلف تولید می‌شوند، برندهای آمریکایی جایگاه ویژه‌ای دارند. اگر قیمت ایمپلنت برای شما مهم نیست، انتخاب این ایمپلنت‌ها می‌تواند بهترین گزینه باشد. در ادامه تعدادی از رایج‌ترین انواع ایمپلنت آمریکایی به همراه مراحل کاشت ایمپلنت را ذکر کرده و در مورد کیفیت و طول عمر هر یک توضیحاتی ارائه می‌دهیم.

۱. ایمپلنت آمریکایی زیمر (Zimmer)

یکی از بهترین برندها در میان انواع روکش ایمپلنت آمریکایی برند زیمر است. ایمپلنت‌های این شرکت کیفیت و ایمنی بسیار بالایی دارند. علاوه بر این، شرکت زیمر برای ارائه بهترین درمان سیستم پاسخگویی برای متخصصان دندانپزشکی قرار داده است.

دو شرکت زیمر و بیومت در سال ۲۰۱۵ با هم ادغام شده و شرکت تجهیزات پزشکی زیمر بیومت تاسیس شد. این شرکت پنجمین رقیب قوی در بازار ایمپلنت است. مجموعه‌های مختلفی از ایمپلنت توسط این شرکت تولید می‌شود. علاوه‌برآن خط تولیدی برای سایر محصولات مانند بازسازی استخوان، جراحی با کامپیوتر و درمان‌های دیجیتال در شرکت زیمر بیومت راه‌اندازی شده است.

۲. ایمپلنت آمریکایی بیومت تری ای (BIOMET ۳i)

یکی دیگر از انواع ایمپلنت آمریکایی که دندانپزشکان از آن استفاده می‌کنند، ایمپلنت بیومت تری ای است. این شرکت در سال ۱۹۸۵ تاسیس شد. این تولیدکننده بیش از ۳۵ نوع ایمپلنت، اباتمنت و محصولات مرتبط را تولید می‌کند. یکی از مزیت‌های این شرکت برگزاری سمینارهای آموزشی برای متخصصان دندانپزشکی در سراسر جهان است.

بهترین ایمپلنت اصفهان | ایمپلنت دندان سوئیسی در اصفهان | ایمپلنت دندان سوئیسی نوبل بیوکر | ایمپلنت دندان سوئیسی در اصفهان

۳. ایمپلنت آمریکایی نوبل بیوکر (Nobel biocer)

ایمپلنت آمریکایی نوبل بیوکر یکی از زیرمجموعه‌های شرکت انویستا است. این شرکت در ساخت تجهیزات و مواد مصرفی دندانپزشکی فعالیت کرده و در بازار ایمپلنت‌های دندانی رتبه دوم را دارد. با وجود چالش‌هایی که در زمان شیوع کرونا برای این شرکت‌ها ایجاد شد، شرکت نوبل بیوکر حضور قوی در بازار داشت و به‌عنوان ایمپلنت دندانی ممتاز فعالیت خود را ادامه داد.

دفتر مرکزی این شرکت در سوئیس است. اما محصولات در آمریکا، ژاپن و سوئد تولید می‌شوند. کیفیت ایمپلنت‌های نوبل بیوکر بسیار بالا بوده و در بیش از ۸۰ کشور دندانپزشکان از این برند استفاده می‌کنند. ایمپلنت‌های آمریکایی نوبل بیوکر طیف وسیعی از ایمپلنت‌های مخروطی و استوانه‌ای را برای انواع تراکم استخوانی ارائه می‌دهند.

۴. ایمپلنت آمریکایی آسترا تک (Previously Astra)

آسترا تک یکی دیگر از بهترین انواع ایمپلنت آمریکایی است. این شرکت در سال ۱۹۹۱ تاسیس شد. اما در سال ۲۰۱۱ شرکت Dentsply Sirona آن را به مبلغ ۱٫۸ میلیارد دلار خریداری کرد. اکنون دفتر مرکزی شرکت در ماساچوست است.

این شرکت تجهیزات و مواد مصرفی دندانپزشکی را تولید کرده و به بیش از ۱۲۰ کشور صادر می‌کند و در ۲۱ کشور کارخانه تاسیس کرده است. Dentsply Sirona یکی از شرکت‌های مطرح در بازار ایمپلنت دندان است. این شرکت در میان ۹ بازار مربوط به دندان در ۶ بازار حضور فعال دارد.

۵. ایمپلنت آمریکایی اینترالاک (Intralock)

در بیش از ۲۹ کشور دندانپزشکان از ایمپلنت‌های اینترالاک استفاده می‌کنند. این شرکت در سال ۲۰۰۱ در ایالات متحده آمریکا تاسیس شد. ایمپلنت‌های اینترالاک هم در سطح استخوان و هم در سطح بافت لثه طراحی شده و به شکل مخروطی یا مستقیم هستند.

۶. ایمپلنت آمریکایی بایوهورایزونز (Biohorizons)

این شرکت در سال ۱۹۹۴ تاسیس شد. تیمی از مهندسان دانشگاه آلاباما این شرکت را تاسیس کردند. شرکت بایوهورایزونز روی خدمات، علم و نوآوری متمرکز بوده و انواع سیستم‌های ایمپلنت و دیگر محصولات دندانپزشکی را عرضه می‌کند. ۸% از کل بازار ایمپلنت دندان در سال ۲۰۲۰ مربوط به این شرکت بود. اما باید گفت این برند از محصولات ممتاز نبوده و نسبت به رقبایی مانند زیمر فروش کمتری دارد.

۷. ایمپلنت آمریکایی بیکن (BICON)

یکی دیگر از بهترین انواع ایمپلنت آمریکایی ایمپلنت بیکن است. شرکت بیکن در سال ۱۹۸۵ در بوستون تاسیس شد. این شرکت خصوصی در ایالات متحده آمریکا تاسیس شده است. مطالعات بالینی بادقت زیادی انجام شده و به همین دلیل موفقیت درمان بالا است.

بیکن به دلیل طراحی و تولید ایمپلنت‌های تخصصی شهرت دارد. برای اتصال ایمپلنت‌ها از اتصال جوش سرد یا مخروط قفل کننده استفاده می‌شود. با این طراحی اباتمنت کاملا محکم روی ایمپلنت قرار می‌گیرد. در بیشتر مواقع با استفاده از ایمپلنت آمریکایی بیکن نیازی به پیوند اضافی نیست.

۸. ایمپلنت آمریکایی سینتوگرفت (synthograft)

شرکت سینتوگرفت یکی از قدیمی‌ترین تولیدکنندگان محصولات دندانپزشکی است. این شرکت در سال ۱۹۶۸ کار خود را آغاز کرد. روی ایمپلنت‌ها تست‌های مختلف بالینی و علمی انجام شده است تا کیفیت و ایمنی آنها در سطح بالایی باشد. با استفاده از ایمپلنت سینتوگرفت عوارض مربوط به پیوند با استخوان به حداقل می‌رسد.

بهترین ایمپلنت اصفهان | ایمپلنت دندان سوئیسی در اصفهان | . متخصص کاشت ایمپلنت فوری اصفهان

مزایای انواع ایمپلنت آمریکایی چیست؟

از مهم‌ترین مزایای ایمپلنت‌های آمریکایی نسبت به سایر برندها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد :

  • کیفیت بسیار بالا و مطابق با دانش روز
  • دوام و طول عمر بالا
  • به دلیل ساختار مخروطی داخل استخوان فک تحرک ندارد.
  • ظاهری مناسب و شبیه به دندان‌های طبیعی

معایب انواع ایمپلنت آمریکایی چیست؟

ایمپلنت های آمریکایی در کنار مزایا دارای معایبی هم هستند که قبل از تصمیم‌گیری باید به آنها توجه داشت. اگر مراقبت بعد از ایمپلنت دندان را جدی نگیرید، ممکن است دچار عوارضی مانند پس زدن ایمپلنت یا عفونت لثه شوید. سایر معایب عبارتند از :

قیمت بالاتر نسبت به برندهای کره‌ای، ایرانی و برخی برندهای اروپایی
در دسترس نبودن قطعات ایمپلنت‌های آمریکایی: در ایران به دلیل تحریم دسترسی به ایمپلنت‌های آمریکایی سخت است. به همین دلیل در چند سال اخیر بیشتر از ایمپلنت‌های کره‌ای استفاده می‌شود.

بهترین ایمپلنت اصفهان | ایمپلنت دندان سوئیسی در اصفهان | مزایا و معایب پیوند استخوان دندان

پرسش‌های متداول

بهترین برند ایمپلنت دندان آمریکایی کدام است؟

تمامی برندهای آمریکایی باکیفیت بوده و دوام بالایی دارند. به همین دلیل جز ایمپلنت‌های گران محسوب می‌شوند. اما اگر می‌خواهید در میان آنها بهترین برند را انتخاب کنید، ایمپلنت‌های زیمر، نوبل بیوکر و آسترا تک به دلیل انجام تحقیقات علمی و مطالعات به‌روز بهترین گزینه هستند.

تفاوت ایمپلنت دندان آمریکایی با کره ای چیست؟

ایمپلنت‌های آمریکایی مطابق با دانش و فناوری روز تولید می‌شوند. همیشه برندهای آمریکایی جز بهترین‌ها بوده و در بسیاری از کشورهای پیشرفته دندانپزشکان از آنها استفاده می‌کنند. از لحاظ کیفیت، استحکام و طول عمر ایمپلنت های آمریکایی در سطح بالاتری قرار دارند. اما اگر به دنبال ایمپلنت قیمت مناسب و باکیفیت هستید، ایمپلنت‌های کره‌ای مناسب هستند.

برندهای مختلف آمریکایی چه تفاوتی با هم دارند؟

برندهای آمریکایی جز ایمپلنت‌های باکیفیت و مرغوب هستند. اما برخی از آنها مانند ایمپلنت زیمر یا نوبل بیوکر جز برندهای ممتاز بوده و مطابق با فناوری روز پیش می‌روند. به همین دلیل میزان فروش این برندها نسبت به دیگر برندها بالاتر است.

عمر ایمپلنت دندان آمریکایی چقدر است؟

به دلیل کیفیت بالای این نوع از ایمپلنت‌های دندان، طول عمر آن‌ها حدود ۲۰ تا ۲۵ سال است.

 

 

لینک های کاربردی :

لیزر دندانپزشکی اصفهانراهکار نوین درمان های دندانپزشکی در اصفهان
پیوند لثه و استخوان |–  دکتر حسین برجیان 
جراحی لثه با لیزر | بهترین جراح لثه اصفهان | دکتر حسین برجیان  – جراح لثه اصفهان 
بهترین دندانپزشک اصفهان | بهترین دندانپزشک اصفهان | دکتر حسین برجیان
بهترین ایمپلنت در اصفهان | دکتر حسین برجیان  متخصص ایمپلنت اصفهان 
اصلاح طرح لبخند اصفهان با دکتر حسین برجیان
ایمپلنت دندان سوئیسی در اصفهاندکتر حسین برجیان
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نویسنده کلینیک24
نویسنده کلینیک24
مقالات: 102

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید? چت در واتساپ