بهترین ایمپلنت اصفهان | ایمپلنت دندان سوئیسی در اصفهان | مشاوره و معاینه ایمپلنت

از فرش ساکت (Fresh soket) در کاشت دندان چه می دانید :

فرش ساکت (Fresh soket) ایمپلنت دندان |دکتر حسین برجیان متخصص ایمپلنت دندان

فرش ساکت | کشیدن دندان و کاشت ایمپلنت همزمان یکی از درمانهای پر طرفدار می باشد. زیرا زمان و جراحی کاهش یافته و رضایت بیماران بیشتر حاصل می شود. نام دیگر کشیدن دندان و کاشت همزمان ایمپلنت ، فرش ساکت ( Fresh socket ) میباشد.


همراه ما باشید با مطالب آموزشی و لینک های کاربردی دکتر حسین برجیان بهترین متخصص ایمپلنت اصفهانایمپلنت دندان سوئیسی اصفهان :


بهترین ایمپلنت اصفهان | ایمپلنت دندان سوئیسی در اصفهان | متخصص کاشت ایمپلنت فوری اصفهان

فرش ساکت (Fresh soket) یا انجام ایمپلنت بلافاصله پس از کشیدن دندان چیست؟

این روش متداول ترین درمان جهت کاهش زمان پروسه تحویل ایمپلنت می باشد. زمانی که به هر دلیلی دندان قابل نگهداری نیست ،باتوجه به در نظر گیری شرایط بیمار و دندان و استخوان می توان در همان جلسه کشیدن دندان غیر قابل نگهداری کاشت ایمپلنت را انجام داد. مزیت این روش کوتاه بودن زمان بی دندانی،کاهش تعداد جلسات درمانی و حفظ استخوان در مدت زمان ترمیم است.

فرش ساکت

نگرانی قابل توجهی در مورد قرار دادن ایمپلنت در سوکت و ضخامت بافت در ناحیه قدامی وجود دارد. ارتباطی با بروز عوارض پروتز و بیولوژیک وجود دارد. یکی از اهداف انجام کاشت فوری ایمپلنت کوتاه کردن زمان درمان و روش های جراحی است. موفقیت این تکنیک مبتنی بر موقعیت ایده آل سه بعدی (3D) ایمپلنت است.

این موقعیت چالش برانگیزترین جنبه تکنیک است. اگر ایمپلنت در موقعیت نامناسبی نصب شود، درمان ممکن است پیچیده‌تر و زمان‌برتر از درمان معمولی شود. تکنیک انتخاب شده باید توسط متخصصان مجرب و با آموزش نظری و روانی حرکتی مناسب انجام شود.

کاشت ایمپلنت فوری (نوع I) و زودرس (نوع II) چالش آماده سازی و قرار دادن ایمپلنت را ایجاد می کند زیرا زمان کافی برای استخوان تازه تشکیل شده برای پر کردن سوکت وجود ندارد. اگر ترمیم عفونت مرتبط با دندانی که قرار است کشیده شود امکان پذیر نباشد یا نقص استخوان موجود در سوکت خیلی گسترده باشد، کاشت ایمپلنت زودهنگام توصیه می شود. 4 تا 8 هفته طول می کشد تا بافت نرم سوکت بهبود یابد. پس از آن، جراحی با یک فلپ بزرگ انجام می شود تا امکان پیوند استخوان و لثه همراه با نصب ایمپلنت فراهم شود.

روش های کم تهاجمی بدون بالا بردن فلپ، تجسم استخوان آلوئول را دشوار می کند. با این حال، این یک رویکرد فعلی است و باید، در صورت امکان، برای سوکت های تازه اعمال شود. کاشت ایمپلنت فوری بدون فلپ سودمند است زیرا از ایجاد اسکار و اسکار کلوئیدی جلوگیری می کند، از دست دادن استخوان باکال، عوارض جراحی و تعداد بخیه ها را کاهش می دهد، اما به دانش کامل آناتومی ناحیه 5-10 نیاز دارد.

بهترین ایمپلنت اصفهان | ایمپلنت دندان سوئیسی در اصفهان | چه افرادی واجد شرایط کاشت ایمپلنت دندان نیستند؟

کشیدن دندان و کاشت ایمپلنت همزمان

دلایل مختلفی باعث شکستن دندان میشود همچون :

  1. ضربه به دندان
  2. ترمیم های نامناسب
  3. پوسیدگی های عمیق
  4. گیر کردن بعضی از مواد غذایی سفت لای دندان و آسیب به نسج دندان

کشیدن دندان و کاشت ایمپلنت همزمان یا ایمپلنت فوری

کشیدن دندان و ایمپلنت فوری روشی است مناسب برای افرادی که ریشه دندان آنها کیست فعال نداشته باشد و همچنین برای افرادی که تحلیل استخوان شدید نداشته باشند و یا بیماری لثه حاد نداشته باشند و نیز برای افرادی که دارای دیابت کنترل نشده هستند امکان این تکنیک وجود ندارد.

مزایای ایمپلنت فوری

برای فردی که می‌خواهد ایمپلنت انجام دهد؛ ایمپلنت فوری یا کاشت یک روزه چه مزایایی دارد؟ بسیاری از افراد هستند که دندان‌هایشان به نحوی خراب‌شده که دیگر قابل بازسازی نیست. مثلاً ریشه‌ی دندان آن‌قدر خراب شده است که دیگر نمی‌توان آن را درست کرد. اگر آن دندان را هم درست کنید عمر طولانی نخواهد داشت؛ پس باید چه‌کار کنید؟ شاید در گذشته به طور مثال 10 الی 15 سال پیش، کاری که انجام می‌دادند این بود که این ریشه‌ها را در می‌آوردند.

پس از مدتی که در آن محل جای ریشه‌ها توسط استخوان، مجدد پر شد؛ می‌آمدند و آنجا یک ایمپلنت را در داخل فک می‌کاشتند. ولی امروزه دیگر این کار را نمی‌کنند؛ کاری که انجام می‌دهند اگر شرایطش باشد در همه‌ی افراد هم نمی‌توان این کار را کرد. حالا بنده کمی جلوتر به شما شرایط آن را هم می‌گویم؛ در حال حاضر کاری که انجام می‌دهند.

 

لینک های کاربردی :
لیزر دندانپزشکی اصفهانراهکار نوین درمان های دندانپزشکی در اصفهان
پیوند لثه و استخوان |–  دکتر حسین برجیان 
جراحی لثه با لیزر | بهترین جراح لثه اصفهان | دکتر حسین برجیان  – جراح لثه اصفهان 
بهترین دندانپزشک اصفهان | بهترین دندانپزشک اصفهان | دکتر حسین برجیان
بهترین ایمپلنت در اصفهان | دکتر حسین برجیان  متخصص ایمپلنت اصفهان 
اصلاح طرح لبخند اصفهان با دکتر حسین برجیان
ایمپلنت دندان سوئیسی در اصفهاندکتر حسین برجیان
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نویسنده کلینیک24
نویسنده کلینیک24
مقالات: 102

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید? چت در واتساپ