بهترین ایمپلنت اصفهان | ایمپلنت دندان سوئیسی در اصفهان | روند درمان کاشت ایمپلنت دندان با متخصص ایمپلنت دندان

روند درمان کاشت ایمپلنت دندان با متخصص ایمپلنت دندان

روند درمان ایمپلنت دندان در اصفهان | دکتر حسین برجیان

درمان کاشت ایمپلنت دندان | مسیر کاشت ایمپلنت و ترمیم دندان می تواند یک تعهد زمانی باشد. بسته به هر مورد، اینکه آیا استخوان کافی وجود دارد یا اگر دندان نیاز به کشیدن دارد، ممکن است از پنج ماه تا یک سال یا بیشتر طول بکشد تا این فرآیند تکمیل شود. متأسفانه، این دوره های زمانی بر اساس زمان لازم برای بهبودی بدن تعیین می شود. ما درک می کنیم که این روند می تواند گیج کننده باشد. به همین دلیل است که ما مراحل مربوط به فرآیند ایمپلنت را در زیر خلاصه کرده ایم.

به خاطر داشته باشید که جدول زمانی درمان خاص شما ممکن است بر اساس آناتومی، سلامت کلی و اهداف درمانی متفاوت باشد. در صورت انجام فرآیند ایمپلنت، ما شما را در هر مرحله مطلع خواهیم کرد!


همراه ما باشید با مطالب آموزشی و لینک های کاربردی دکتر حسین برجیان بهترین متخصص ایمپلنت اصفهانایمپلنت دندان سوئیسی اصفهان :


بهترین ایمپلنت اصفهان | ایمپلنت دندان سوئیسی در اصفهان | علت افتادن یا لق شدن ایمپلنت چیست؟

  • مشاوره و معاینه ایمپلنت

معاینه جامع و بررسی تاریخچه سلامت. مشاوره در مورد اتواع پایه های ایمپلنت سوئیسی و .. ، ثبت درخواست آزمایشات ، گرافی های دندانی، سی تی اسکن های لازم برای شما ، لیست اقدامات مورد نیاز قبل از جراحی کاشت پایه ایمپلنت در این مرحله انجام می گیرد.

  • قرار قبل از جراحی ایمپلنت

ممکن است از فک و دندان ها برداشت شود. توصیه می‌کنیم در چند روز اول پس از جراحی از یک رژیم غذایی نرم پیروی کنید تا استرس زیادی روی ایمپلنت‌های جدیدتان وارد نکنید، بنابراین ممکن است بخواهید قبل از جراحی برای خرید غذاهای نرم مانند پوره سیب‌زمینی، پنیر مک و سوپ بروید. ، پنیر دلمه، ماست و غیره

در برخی موارد، کشیدن دندان نشان داده شده است. اگر استخوان سالم باشد، ایمپلنت ممکن است در همان روز استخراج گذاشته شود. با این حال، اگر از دست دادن استخوان شدید یا وجود یک عفونت بزرگ وجود داشته باشد، ممکن است امکان قرار دادن ایمپلنت در همان ویزیت با کشیدن وجود نداشته باشد. در چنین مواردی، ممکن است نیاز به پیوند استخوان در ناحیه مورد نظر باشد . پیوندهای استخوانی معمولاً باید 4 ماه قبل از کاشت ایمپلنت بهبود یابند.

بهترین ایمپلنت اصفهان | ایمپلنت دندان سوئیسی در اصفهان | پیوند استخوان دندان چگونه کار می‌کند؟ | بهترین ایمپلنت اصفهان ایمپلنت دندان سوئیسی در اصفهان

در موارد دیگر، ممکن است نیاز به پیوند استخوان در محل دندان از دست رفته باشد (به خصوص اگر دندان برای مدتی از دست رفته باشد). روش‌های پیوند استخوان، مانند لیفت سینوس و تقویت برآمدگی، در مواقعی باید قبل از کاشت ایمپلنت انجام شود تا یک پایه استخوانی محکم برای ایمپلنت وجود داشته باشد. مجدداً، پیوند استخوان معمولاً قبل از کاشت ایمپلنت به 4 ماه بهبود نیاز دارد.

  • قرار جراحی ایمپلنت

فیکسچر ایمپلنت در این مرحله با جراحی در استخوان قرار می گیرد. در صورت لزوم، پیوند استخوان و غشاء برای تقویت هر ناحیه از استخوان ناقص و به حداکثر رساندن موفقیت ایمپلنت اضافه می‌شود. بسته به عوامل بسیاری، دکتر حسین برجیان ممکن است تصمیم بگیرد که ایمپلنت(ها) را زیر لثه فرو کند و اجازه دهد تا بهبود یابد یا ممکن است آن را غوطه ور نکند و بلافاصله کلاهک درمانی را قرار دهد. زمان معمول برای ادغام استخوان ایمپلنت دندان 4-6 ماه است که بستگی به کیفیت استخوان دارد.

  • برنامه پیگیری های آتی

قرارهای بعدی: دکتر حسین برجیان بهبودی را در 1 هفته، 2 هفته، 1 ماه و 4 تا 6 ماه پس از جراحی تحت نظر خواهد داشت (زمان ممکن است در هر مورد متفاوت باشد).

  • قرار ملاقات UNCOVERY

اگر ایمپلنت در زیر بافت لثه “دفن” شده باشد و پس از دوره بهبودی 4-6 ماهه، ایمپلنت را می‌توان باز کرد و یک “درپوش شفابخش” قرار داد. کلاهک شفا بخشی کوچک و گرد است که به ایمپلنت متصل می شود. این جزء بافت لثه را شکل می دهد و به این ترتیب برای مرحله نهایی آماده می شود. قبل از مراجعه به دندانپزشک عمومی خود برای برداشت نهایی، باید 2 هفته پس از قرار ملاقات و قرار دادن کلاه درمانی صبر کنید.

در این مرحله بقیه این مراحل توسط دندانپزشک شما در مطب خود انجام می شود!!

  • قرار ملاقات برای برداشت

پس از اینکه ایمپلنت ها در استخوان شما در فک ادغام شدند و بافت لثه اطراف کلاهک شفابخش به اندازه کافی بهبود یافت، تصویری از فک بالا و پایین توسط دندانپزشک عمومی شما گرفته می شود. دندانپزشک عمومی شما همچنین رنگ دندان را با شما انتخاب می کند و همچنین بایت شما را ثبت می کند. این مواد توسط آزمایشگاه برای ساخت دندان نهایی استفاده می شود.

  • نوبت قرار دادن اباتمنت و تاج

پس از یک دوره 10-14 روز کاری، آزمایشگاه اباتمنت و تاج نهایی شما را تکمیل کرده و برای دندانپزشک عمومی شما ارسال می کند. هنگامی که دندانپزشک خود را می بینید، اباتمنت (قسمتی که روی قسمتی از ایمپلنت که از خط لثه بیرون زده قرار می گیرد) قرار می گیرد و به دنبال آن سیمان گذاری و تاج نهایی تنظیم می شود. تمام آن انتظار نتیجه داده است و اکنون شما یک لبخند فوق العاده جدید دارید!

بهترین ایمپلنت اصفهان | ایمپلنت دندان سوئیسی در اصفهان | ضرورت کاشت ایمپلنت دندان

چه زمانی درمان ایمپلنت تخصصی می ‏شود و باید توسط متخصص ایمپلنت انجام گیرد؟

ایمپلنت دندان یکی از بهترین راه‌ها برای جایگزین کردن یک یا چند دندان از دست رفته است. استفاده از ایمپلنت امروزه بخشی مهم از دندانپزشکی مدرن را تشکیل می‌دهد که باید توسط افراد واجد صلاحیت انجام شود.برای درمان ایمپلنت در درجه اول بهتر است به جراحان فک و صورت،پریودنتیست‏ها (متخصصان بیماری‏های لثه) و پروستودنتیست‏ها (متخصصان پروتزهای دندانی) و در مرحله‏ی بعد به دندانپزشکان عمومی با تجربه مراجعه شود.

در مواردی که درمان‏های پیچیده‏ تری مورد نیاز است مانند نزدیکی محل ایمپلنت به عصب یا سینوس،اهمیت محل قرارگیری ایمپلنت از نظر زیبایی یا قراردهی ایمپلنت همزمان با کشیدن دندان (در صورتی که استخوان کافی وجود داشته باشد) برای رسیدن به نتایج مطلوب ،درمان باید توسط متخصص ایمپلنت دندان اصفهان دکتر حسین برجیان  انجام گیرد.

 

لینک های کاربردی :
لیزر دندانپزشکی اصفهانراهکار نوین درمان های دندانپزشکی در اصفهان
پیوند لثه و استخوان |–  دکتر حسین برجیان 
جراحی لثه با لیزر | بهترین جراح لثه اصفهان | دکتر حسین برجیان  – جراح لثه اصفهان 
بهترین دندانپزشک اصفهان | بهترین دندانپزشک اصفهان | دکتر حسین برجیان
بهترین ایمپلنت در اصفهان | دکتر حسین برجیان  متخصص ایمپلنت اصفهان 
اصلاح طرح لبخند اصفهان با دکتر حسین برجیان
ایمپلنت دندان سوئیسی در اصفهاندکتر حسین برجیان
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نویسنده کلینیک24
نویسنده کلینیک24
مقالات: 102

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید? چت در واتساپ