بهترین ایمپلنت اصفهان | ایمپلنت دندان سوئیسی در اصفهان | فرآیند بهبود و مراقبت های بعد از پیوند استخوان

فرآیند بهبود و مراقبت های بعد از پیوند استخوان

بهبودی بعد از پیوند استخوان در ایمپلنت دندان

پیوند استخوان در ایمپلنت دندان برخی افراد ضروری است. اگر مدت‌زمان زیادی است که دندان خود را از دست داده‌اید یا به هر دلیلی حجم و تراکم استخوان فک شما کاهش پیدا کرده باشد، نیاز به پیوند استخوان دارید. اگر این جراحی انجام نشود، ممکن است ایمپلنت در جای خود قرار نگرفته یا خیلی زود شل شود.

در این روش جراحی لثه برش خورده و مواد پیوند استخوان در فضای خالی قرار می‌گیرد. بعد از عمل ممکن است تا چند روز درد، خونریزی و تورم داشته باشید. دندانپزشک برای شما داروهای مسکن و آنتی‌بیوتیک تجویز می‌کند. حدود ۳ تا ۹ ماه بعد از جراحی پیوند استخوان باید برای کاشت ایمپلنت آماده شوید.

 


همراه ما باشید با مطالب آموزشی و لینک های کاربردی دکتر حسین برجیان بهترین ایمپلنت اصفهانایمپلنت دندان سوئیسی اصفهان :


بهترین ایمپلنت اصفهان | ایمپلنت دندان سوئیسی در اصفهان | نحوه پیوند استخوان

فرآیند بهبود پیوند استخوان

احتمالاً پس از تکمیل پیوند استخوان کمی درد احساس خواهید کرد. با این حال، درد خیلی شدید نخواهد بود. شما می‌توانید آن را با یخ کنترل کنید و دندانپزشک شما نیز ممکن است داروهایی را برای کاهش تورم توصیه کند. تورم یکی از قابل توجه ترین اثرات در طول بهبودی بعد از پیوند استخوان شما خواهد بود. مهم است که برای کاهش تورم اقداماتی را انجام دهید، زیرا می‌تواند مانع از روند بهبودی شما شود.

همچنین باید در حین بهبودی مراقب آنچه می خورید باشید. برخی از روش‌ها شما را به رژیم غذایی مایع در طول دوره بهبودی محدود می‌کنند، در حالی که برخی دیگر ممکن است انواع غذاهای نرم را مجاز کنند. با این حال، مدتی طول می کشد تا بتوانید هر چیزی سفت یا ترد را بخورید.

هنگام خواب، ممکن است لازم باشد سر خود را بالا نگه دارید تا خون در محل جراحی جمع و باعث تورم بیشتر نشود. مهم است که برای مدتی از فعالیت شدید خودداری کنید تا هیچ چیزی به محل پیوند آسیب نرساند.

مراقبت های بعد از عمل پیوند استخوان برای ایمپلنت دندان

بعد از جراحی پیوند استخوان مقداری تورم و درد طبیعی است. دندانپزشک برای کنترل درد داروهای مسکن تجویز می‌کند. همچنین برای کاهش احتمال عفونت و عوارض ایمپلنت دندان داروهای آنتی‌بیوتیک تجویز می‌شوند. این داروها را باید به طور منظم مصرف کنید.

در چند روز اول ممکن است تکه‌های خارج شده استخوان را دهان خود احساس کنید. این تکه‌ها شبیه به نمک یا شن هستند. معمولا خروج این مقدار کم مواد پیوندی جای نگرانی ندارد.

بهترین ایمپلنت اصفهان | ایمپلنت دندان سوئیسی در اصفهان | ضرورت انجام پیوند استخوان قبل از کاشت ایمپلنت دندان

پرسش‌های متداول

چرا گاهی پیش از کاشت دندان به پیوند استخوان نیاز است؟

اگر بافت استخوان فک تحلیل رفته باشد، نیاز به پیوند استخوان است. زمانی که حجم و تراکم استخوان در ناحیه نصب ایمپلنت کم باشد، ایمپلنت در جای خود قرار نگرفته یا در مدت‌زمان کمی شل شده و می‌افتد. با جراحی پیوند استخوان حجم و تراکم استخوان بازسازی می‌شود.

برای کاشت ایمپلنت کدام نوع پیوند استخوان بهتر است؟

اگر دندان فک بالا را ازدست‌داده باشید، احتمال دارد جراحی لیفت سینوس انجام شود. اما درصورتی‌که غشای سینوس مشکلی در نصب ایمپلنت ایجاد نکند، احتمالا پیوند استخوان از روش حفظ سوکت یا افزایش ریج کاربرد خواهند داشت.

آیا پیوند استخوان برای ایمپلنت درد دارد؟

بیشتر افراد بعد از عمل پیوند استخوان درد کمی احساس می‌کنند. برخی افراد نیز دردی ندارند. اگر داروهای مسکن را منظم مصرف کنید، درد بسیار کم می‌شود.

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نویسنده محتوا سایت
نویسنده محتوا سایت
مقالات: 27

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید? چت در واتساپ