بهترین ایمپلنت اصفهان | ایمپلنت دندان سوئیسی در اصفهان | نحوه پیوند استخوان

آیا همه کاندیدای ایمپلنت دندان به پیوند استخوان دندان نیاز دارند؟

پیوند استخوان برای چه افرادی ضروری است ؟

پیوند استخوان | اگر تصمیم به کاشت دندان دارید، ممکن است به پیوند استخوان در ایمپلنت دندان نیاز داشته باشید. اگر دکتر ایمپلنت دندان این جراحی را برای شما ضروری دانسته است، حتما تا انتهای این مطلب همراه ما باشید. در ادامه توضیح می‌دهیم این عمل برای چه افرادی ضروری است و مراحل جراحی به چه صورت بوده و چقدر طول می‌کشد؟

در صورتی‌که قصد ایمپلنت دارید، حتما در مورد مراحل جانبی آن مانند پیوند استخوان با دندانپزشک مشاوره داشته باشید.


همراه ما باشید با مطالب آموزشی و لینک های کاربردی دکتر حسین برجیان بهترین ایمپلنت اصفهانایمپلنت دندان سوئیسی اصفهان :


بهترین ایمپلنت اصفهان | ایمپلنت دندان سوئیسی در اصفهان | ضرورت انجام پیوند استخوان قبل از کاشت ایمپلنت دندان

عمل پیوند استخوان برای چه افرادی ضروری است؟

یا در واقع می‌توان گفت که پیوند استخوان برای ایمپلنت برای چه کسانی مناسب است؟ هر شخصی که بخواهد کاشت ایمپلنت انجام دهد و حجم و تراکم استخوان فک پایینی داشته باشد، نیاز به پیوند استخوان دارد. ایمپلنت زیگوماتیک یکی از بهترین روش‌های کاشت دندان برای افرادی است که استخوان آن‌ها تحلیل رفته است. معمولا افراد با شرایط زیر نیاز به این جراحی دارند :

  1. اگر دندان خود را مدت طولانی از دست داده است.
  2. دچار بیماری لثه (پریودنتال) باشد.
  3. نقص‌هایی از زمان تولد
  4. آسیب یا ضربه به‌صورت.

پیوند استخوان در ایمپلنت دندان چیست؟

ایمپلنت دندان روشی مناسب برای جایگزینی دندان ازدست‌رفته است. اگر دندان خود را در اثر ضربه، عفونت، پوسیدگی یا بیماری لثه از دست داده‌اید، با کاشت دندان می‌توانید جایگزین طبیعی برای آن داشته باشید. اما گاهی لازم است پیش از ایمپلنت، پیوند استخوان انجام شود.

برای اینکه انواع روکش ایمپلنت به‌خوبی در استخوان فک قرار بگیرد، باید حجم استخوان فک بازسازی شود ؛ به همین دلیل جراحی پیوند استخوان انجام می‌شود. زمانی که استخوان کافی وجود نداشته باشد، ایمپلنت به فک متصل نشده یا در زمان کوتاهی شل می‌شود. اگر استخوان فک نازک یا ارتفاع آن کم باشد، پیوند استخوان در ایمپلنت دندان انجام می‌شود.

بهترین ایمپلنت اصفهان | ایمپلنت دندان سوئیسی در اصفهان | نحوه پیوند استخوان

آیا همه کاندیدای ایمپلنت دندان به پیوند استخوان دندان نیاز دارند؟

اگر یک دندان را از دست داده‌اید یا به بیماری لثه مبتلا شده‌اید، این احتمال وجود دارد که به پیوند استخوان دندان نیاز داشته باشید. چراکه وقتی یکی از دندان‌های خود از دست می‌دهید، استخوان اطراف دندان شروع به از بین رفتن می‌کند. بیماری لثه همچنین می‌تواند باعث عقب نشینی استخوان فک شود.

از دست دادن استخوان تنها از یک دندان ممکن است قابل توجه نباشد. اما اگر چندین دندان را از دست بدهید یا بیماری پیشرفته لثه داشته باشید، از دست دادن استخوان شما در واقع می‌تواند بر ظاهر صورت شما تأثیر بگذارد. ممکن است ظاهر صورت شما دچار افتادگی شود، زیرا استخوان کافی برای حمایت از آنها باقی نمانده است. پیوند استخوان به بازیابی ظاهر شما کمک می‌کند. همچنین تضمین می‌کند که هر جایگزین دندانی که دریافت می‌کنید در جای خود باقی می‌ماند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نویسنده محتوا سایت
نویسنده محتوا سایت
مقالات: 27

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید? چت در واتساپ