مقایسه اوردنچر با ایمپلنت دندان | بهترین ایمپلنت اصفهان

مقایسه اوردنچر با ایمپلنت دندان

بررسی و مقایسه اوردنچر با ایمپلنت دندان

در این مقاله سایت دکتر حسین برجیان متخصص بهترین ایمپلنت اصفهان، به مقایسه اوردنچر با ایمپلنت دندان می پردازیم. اوردنچر و ایمپلنت دو روش کاملا مجزا از هم هستند که برای شناخت تفاوت های موجود در بین آنها باید موارد زیر را در نظر بگیرید:

تعریف اوردنچر

اوردنچر یکی از روش های ترمیم دندان است که شباهت زیادی به دندان مصنوعی های قدیمی دارد اما با آن متفاوت است. زیرا اوردنچر در واقع روشی است. که در آن پروتز های مصنوعی دندان بر روی پایه ایمپلنت قرار داده می شوند و از این جهت مشکلات دندان مصنوعی را به همراه نخواهد داشت.

به همین دلیل اوردنچر را روشی میان دندان مصنوعی و ایمپلنت می شناسند زیرا تفاوت هایی با هر دوی انها خواهد داشت.

تعریف ایمپلنت

ایمپلنت یکی از جدیدترین روش هایی است که برای برطرف کردن مشکلات دندانی به کار می رود و از مزایای بسیار زیادی برخوردار است. که به همین دلیل توجه عده زیادی از پزشکان و مردم جهان را به خود جلب کرده است. اما با این وجود به کار بردن آن برای همه انسان ها امکان پذیر نیست.

تفاوت های اوردنچر با ایمپلنت در روکش دندانی

روکش هایی که در اوردنچر و ایمپلنت به کار می روند متفاوت هستند. زیرا در اوردنچر از پروتزهای دندانی به عنوان روکش استفاده می شود. در حالی که در ایمپلنت، روکش های به کار برده شده میتوانند از جنس پروتز پرسلن، سرامیک و یا … باشند که ظاهر بسیار طبیعی تری را در مقایسه با پروتز اوردنچر در دهان به وجود می اورند.

هزینه کاشت دندان در اصفهان | بهترین ایمپلنت اصفهان | ایمپلنت دندان سوئیسی در اصفهان

تفاوت در تعداد دندان های قابل ترمیم

ایمپلنت محدودیتی در تعداد دندان ها ندارد و از آن میتوان برای ترمیم هر تعداد دندان استفاده کرد. بنابراین کسانی که یک و یا همه دندان های فک خود را از دست داده باشند قادر به استفاده از این روش هستند. اما اوردنچر در مقایسه با ایمپلنت فقط برای ترمیم همه دندان های فک بالا و یا پایین قابل استفاده است و مختص کسانی است که تمامی دندان های خود را از دست داده باشند که این موضوع مهم ترین فرق اوردنچر با ایمپلنت خواهد بود.

تفاوت در روش قرار گرفتن آنها در دهان

برای آنکه از اوردنچر استفاده شود، از 3 روش مختلف میتوان برای قرار دادن آن در دهان استفاده کرد که این روش ها عبارتند از: اوردنچر بر پایه ایمپلنت، بر پایه لثه و بر پایه ایمپلنت و لثه. بدین معنا که اوردنچر به جای آنکه مستقیم بر روی لثه قرار بگیرد، به واسطه پایه ایمپلنت و یا لثه و پایه ایمپلنت در دهان قرار داده می شود.

در حالی که ایمپلنت باید حتما به کمک پایه آن در دهان نصب شود و بدون استفاده از پایه ایمپلنت و قرار دادن آن در لثه و یا فک امکان استفاده از آن وجود نخواهد داشت.

فرق اوردنچر با ایمپلنت در هزینه

در رابطه با فرق اوردنچر با ایمپلنت باید به تفاوت در هزینه انها نیز اشاره داشته باشیم. زیرا ایمپلنت از گران قیمت ترین روش هایی است که به منظور برطرف کردن مشکلات دندانی و جایگزین شدن با دندان های طبیعی مورد استفاده قرار می گیرد در صورتی که اوردنچر از هزینه بسیار کمتری در مقایسه با ایمپلنت برخوردار خواهد بود.

صفحه اینستاگرام دکتر حسین برجیان، بهترین ایمپلنت اصفهان

تفاوت در جراحی

ایمپلنت برای ترمیم دندان به جراحی های زیادی نیاز دارد. اما در حال حاضر روش های جدیدی برای جراحی ایمپلنت به وجود امده اند. که شرایط بیماران را راحت تر می کنند. این در حالی است که اوردنچر از نظر میزان جراحی های مورد نیاز شرایط بسیار مناسب تری دارد و جراحت های کمتری برای آن انجام می شود.

تفاوت در طبیعی بودن و زیبایی دندان ها

ایمپلنت به دلیل تاثیر بسیار زیادی که در زیبایی و طبیعی بودن دندان ها ایجاد می کند. به وفور مورد استقبال قرار گرفته است و طبیعی ترین روشی است که در حال حاضر در سراسر دنیا مورد استفاده قرار می گیرد. اما اوردنچر در مقایسه با این روش از جلوه طبیعی و یا زیبایی کمتری برخوردار خواهد بود.

بهترین دندانپزشک اصفهان در دکتر آف | بهترین ایمپلنت اصفهان در کلینیک 24


مطالب پیشنهادی برای مطالعه :

مزیت کاشت ایمپلنت دندان توسط بهترین متخصص اصفهان

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید
کلینیک24
کلینیک24
مقالات: 93

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید? چت در واتساپ