قدم به قدم طی کردن بهبودی و نقاهت بعد از جراحی ایمپلنت دندان

طی کردن بهبودی و نقاهت بعد از جراحی ایمپلنت دندان

بهبودی بعد از ایمپلنت دندان | معمولا بیماران از لحظات پس از کاشت ایمپلنت دندان نگرانی زیادی دارند و می ترسند که قرار است چه لحظاتی در انتظار آنها باشد. برخی از آنها ترس از درد و برخی نیز ترس از خونریزی را بهانه می کنند. اما اگر دوست دارید بدانید که دقیقا در لحظات پس از کاشت ایمپلنت دندان چه اتفاقاتی برای شما رخ می دهد در این مطلب با ما همراه باشید.

همراه ما باشید با مطالب آموزشی و لینک های کاربردی دکتر حسین برجیان بهترین متخصص ایمپلنت اصفهانایمپلنت دندان سوئیسی اصفهان :

بهترین ایمپلنت اصفهان | ایمپلنت دندان سوئیسی در اصفهان | 
 ایمپلنت فوری

دو ساعت پس از کاشت ایمپلنت دندان

در دو ساعت اولیه پس از کاشت ایمپلنت دندان شما می توانید از نوشیدنی های ملایم و نسبتاً خنک استفاده کنید که از آسیب به گاز قرار داده شده بر روی محل جراحی مطمئن باشید. در واقع این پانسمان برای یک ساعت اول هیچ تغییری نباید داشته باشند، مگر اینکه خونریزی شدید باشد و مجبور به برداشتن آنها باشید.
بعد از یک ساعت می توانید این گازها را از دهان خارج کنید، اگر احساس کردید که خونریزی باقی مانده است، می توانید یک گاز جدید را جایگزین کنید و برای ۳۰ دقیقه در محل جراحی قرار دهید. این روند را هر ۳۰ تا ۴۵ دقیقه ادامه دهید و سعی کنید از آب جوشیده و خنک شده برای مرطوب کردن گاز کمک بگیرید.

مراقبت در روز بعد از جراحی ایمپلنت

 1. در روز اول پس از کاشت ایمپلنت دندان شما به هیچ وجه نباید منطقه جراحی را تحریک کنید.
 2. اگر می خواهید دندان ها یا دهان خود را بشویید، شدت شستشو باید بسیار آرام باشد و هیچ جسم خارجی به آن نزدیک نکنید.
 3. کشیدن سیگار و استعمال دخانیات باعث افزایش ناراحتی و همچنین افزایش احتمال عفونت در محل می‌شود. بنابراین تا اتمام مرحله بهبودی به شدت از سیگار کشیدن اجتناب کنید.
 4. شما در هر شرایطی مهم است که دهان خود را تمیز نگه دارید.
 5. دندان های خود را در شب عمل جراحی بشورید، اما محل های جراحی را به آرامی بشویید.
 6. اگر شدت خونریزی از محل کاشت ایمپلنت کم باشد، بعد از گذشت ۲۴ ساعت پس از کاشت ایمپلنت دندان می توانید از آب نمک برای شستن آن استفاده کنید.
 7. می توانید دو یا سه بار آب نمک را در دهان خود بچرخانید. این کار به طور ویژه بعد از هربار غذا خوردن باید انجام شود.
 8. توصیه ما این است که یک روز پس از کاشت ایمپلنت دندان به استراحت در رختخواب بپردازید.
 9. خم شدن، بلند کردن وزنه سنگین یا فعالیت شدید باعث افزایش خونریزی، تورم و درد می شود.
 10. شما باید در یک محل آرام استراحت کنید و از وارد آوردن فشار ناگهانی بپرهیزید.
 11. اگر نیاز دارید که به طور منظم ورزش کنید و نگران کالری بدن خود هستید، می توانید مایعات بیشتری مصرف کنید تا کالری‌های شما بسوزند.
 12. به هر اندازه که ورزش برای شما اهمیت داشته باشد، انجام فعالیت بدنی پس از کاشت ایمپلنت دندان باعث خونریزی و تورم می شود و توصیه ما این است که ۳ تا ۴ روز پس از جراحی ورزش نکنید.

بهترین ایمپلنت اصفهان | ایمپلنت دندان سوئیسی در اصفهان | مشاوره و معاینه ایمپلنت

تولید بزاق همراه با خون

خونریزی پس از جراحی ایمپلنت دندان اتفاق می افتد و غالباً به مدت ۲۴ تا ۴۸ ساعت ادامه دارد. همراه با این خونریزی مقداری بزاق هم تولید می‌شود که طبیعتاً برای شما ناراحت کننده است.
اگر از این موضوع ناراحت هستید می توانید یک یا چند گاز استریل را در منطقه جراحی قرار دهید. اگر هنوز هم تولید بزاق همراه با خون ادامه داشت، می توانید هر ۳۰ تا ۴۵ دقیقه پس از کاشت ایمپلنت دندان این عمل را تکرار کنید. شدت خونریزی پس از کاشت ایمپلنت دندان هرگز نباید شدید باشد.
اگر چنین وضعیتی برای شما رخ داد، بهتر است که از گاز استریل به طور مرتب استفاده کنید تا محل خونریزی بهتر شود. از طرف دیگر فعالیت بدنی خود را کم کنید و بیشتر در رختخواب بمانید.

حتی یک ساعت بعد از جراحی هم میتوانید از یک یا چند کیسه چای مرطوب به مدت ۳۰ دقیقه استفاده کنید که اسید موجود در برگ چای به لخته شدن خون کمک می‌کند.
اگر شدت خونریزی زیاد و غیرعادی بود با جراح خود تماس بگیرید

تورم در محل جراحی

تورم یک رخداد طبیعی پس از جراحی است و حداکثر ۲ تا ۳ روز پس از جراحی از بین میرود. شما برای کنترل این پدیده می توانید از یک بسته سرد، کیسه یخ یا کمپرس آب سرد استفاده کنید.
معمولاً این روش تا ۲۴ ساعت پس از کاشت ایمپلنت دندان و به مدت ۲۰ تا ۲۵ دقیقه می تواند تورم و درد شما را کنترل کند. اگر هم متخصص کاشت ایمپلنت برای شما داروی خاصی تجویز کرده، حتما آن ها را با توجه به دستورالعمل پزشک استفاده کنید.

بهترین ایمپلنت اصفهان | ایمپلنت دندان سوئیسی در اصفهان | روند درد ایمپلنت دندان چطور طی می شود ؟ .

درد پس از کاشت ایمپلنت دندان

متأسفانه اغلب جراحی ها از جمله جراحی دهان با درد و ناراحتی همراه است. شما به عنوان بیمار معمولاً داروهای تجویزی مختلفی برای کنترل درد در اختیار دارید. اگر قبل از از بین رفتن بی حسی اولین قرص مسکن را مصرف کنید، شانس بالاتری برای کنترل ناراحتی و درد خود خواهید داشت.

بعضی از بیماران گزارش دادند که داروهای قوی تر کنترل درد ممکن است باعث تهوع و سرگیجه شود. در این حالت ممکن است متخصصین استفاده از دارویی خاص را به شما پیشنهاد دهند. داروهای ضد درد مانند استامینوفین کدیین یا ایبوپروفن گزینه های خوبی هستند. معمولا بعد از هر بار درد شدید به بیمار توصیه می شود که فاصله های زمانی معین مصرف کند.

به یاد داشته باشید که شدیدترین درد ها معمولاً در عرض ۶ ساعت پس از بی حسی به وجود می آیند. اگر احساس کردید که درد شما بسیار شدید است و داروی زیادی مصرف می کنید، حتماً با مطب دندانپزشک خود تماس بگیرید. و اگر احساس می کنید که روند درمان شما به تعطیلات آخر هفته می‌انجامد، از متخصص بخواهید که مقدار داروی بیشتری برای شما تجویز کند تا در ایام تعطیل دچار مشکل نشوید.

تهوع و استفراغ

تهوع و استفراغ می تواند به عنوان نتیجه خون ریخته شده به معده، تبعات ناشی از بیهوشی یا بی‌حسی باشد. حس تهوع و استفراغ معمولا طبیعی است. اگر احساس کردید که تا مدت زمان زیادی پس از کاشت ایمپلنت دندان حالت تهوع و استفراغ شما پایدار بود، ممکن است ناشی از مصرف داروهای ضد درد باشد. در این حالت بهتر است که آنها را با مشورت متخصص خود جایگزین کنید.

 

لینک های کاربردی :

لیزر دندانپزشکی اصفهانراهکار نوین درمان های دندانپزشکی در اصفهان
پیوند لثه و استخوان |–  دکتر حسین برجیان 
جراحی لثه با لیزر | بهترین جراح لثه اصفهان | دکتر حسین برجیان  – جراح لثه اصفهان 
بهترین دندانپزشک اصفهان | بهترین دندانپزشک اصفهان | دکتر حسین برجیان
بهترین ایمپلنت در اصفهان | دکتر حسین برجیان  متخصص ایمپلنت اصفهان 
اصلاح طرح لبخند اصفهان با دکتر حسین برجیان
ایمپلنت دندان سوئیسی در اصفهاندکتر حسین برجیان

راه های ارتباطی با متخصص ایمپلنت اصفهان دکتر حسین برجیان  :

صفحه اینستاگرام  : dr.hosseinborjian

ارتباط آنلاین واتساپ: 09335810446
شماره پذیرش تلفنی: 03191004545

آدرس : اصفهان، خیابان حکیم نظامی، چهارراه حکیم نظامی (تقاطع حکیم نظامی و نظرمیانی)، جنب تشک وان و لوازم خانگی دوو، مجتمع نجم، طبقه ۲
شنبه تا چهارشنبه ۱۶:۳۰-۲۰:۳۰

توجه: جهت مراجعه، حتما اخذ نوبت اینترنتی یا تلفنی نمایید. ابدا نوبت دهی و پذیرش حضوری ممکن نمی باشد.

وبسایت رسمی: https://dr-borjian.ir
وبسایت ایمپلنت : https://drborjian.com
 لیزر دندانپزشکی : https://laserdentistry.ir
 نوبت دهی: https://clinic24h.ir/Center/85/85

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نویسنده کلینیک24
نویسنده کلینیک24
مقالات: 88

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید? چت در واتساپ