ریسک کاشت ایمپلنت دندان در افراد سیگاری

 سیگار کشیدن و نیاز به کاشت ایمپلنت دندان | دکتر حسین برجیان متخصص ایمپلنت اصفهان

ریسک کاشت ایمپلنت دندان در افراد سیگاری  | تأثیر متقابل سیگار و ایمپلنت دندان به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد و به هیچ وجه نمی‌توان آن را تنها مرتبط به دود سیگار دانست. مطالعات نشان داده که نیکوتین موجود در تنباکو می‌توانند جریان خون را کاهش داده و در نتیجه میزان اکسیژن کم شده در آن هم کاهش پیدا می‌کند. در مورد کاشت ایمپلنت دندان، کمبود جریان خون به هیچ وجه خوب نیست، زیرا شما یا هر بیمار دیگری به شدت به جریان خون در محل جراحی نیاز دارید تا خیلی سریع و مناسب وضعیت ریکاوری خود را انجام دهید.

همچنین دودی که در جریان کشیدن سیگار استنشاق می‌کنید، به مرور زمان باعث سوزانده شدن بافت‌های داخلی دهان می‌شوند و لایه‌های بالایی سلول‌های پوستی را ضخیم‌تر می‌کند. در ادامه این روند منجر به ایجاد یک بافت فیبری در بخش‌های داخلی دندان شده که به شکل‌های مختلفی سلامت دهان و دندان شما را تحت تأثیر قرار می‌دهد. یکی دیگر از تاثیرات متقابل سیگار و ایمپلنت دندان به این دلیل است که دود می‌تواند به غدد بزاقی شما آسیب برساند و همچنین منجر به خشکی دهان شود. در این صورت بزاق کافی برای شستن باکتری‌ها در داخل دهان شما نیست.

بهترین ایمپلنت اصفهان | ایمپلنت دندان سوئیسی در اصفهان | مراحل کاشت و بهبود ایمپلنت توسط بهترین ایمپلنت اصفهان دکتر حسین برجیان

اگر شما یک سیگاری حرفه‌ای باشید و برای طولانی مدت سیگار بکشید، حتی این احتمال دارد که برخی از دندانپزشکان شما را برای کاشت ایمپلنت دندان مناسب ندانند. در حقیقت همه این موارد به وضعیت لثه‌های شما و فک زیرین شما بستگی دارد. حتی ممکن است برای پشتیبانی از استخوان فک شما راهکار پیوند استخوان پیشنهاد شود تا احتمال موفقیت آن افزایش یابد، اما این یک راه حل تضمینی نیست. اما تأثیر متقابل سیگار و ایمپلنت دندان ممکن است متخصصین را به این مسیر بکشاند.

همراه ما باشید با مطالب آموزشی و لینک های کاربردی دکتر حسین برجیان بهترین متخصص ایمپلنت اصفهانایمپلنت دندان سوئیسی اصفهان :

آیا افراد سیگاری می‌توانند ایمپلنت کنند؟

بصورت کلی مصرف سیگار و دخانیات مضر هست ولی راجع به ایمپلنت های دندانی هر نوع دخانیات سیگار، پیپ ، قلیان حتی انواع ویپ ها از  یک ماه قبل تا سه ماه بعد از جراحی ایمپلنت مطلقا ممنوع است. و در صورت استفاده ریسک ردِ ایمپلنت را به شدت افزایش می دهد.

بهترین ایمپلنت اصفهان | ایمپلنت دندان سوئیسی در اصفهان |  آیا سیگارهای الکترونیکی و برقی از سیگار معمولی ایمن‌تر هستند؟

آیا سیگارهای الکترونیکی و برقی از سیگار معمولی ایمن‌تر هستند؟

افرادی که از ارتباط منفی بین سیگار و ایمپلنت دندان خبر دارند، از سیگارهای الکترونیکی به عنوان یک نسخه امن‌تر نسبت به سیگار سنتی یاد می‌کنند. اما آیا واقعاً گزینه‌ای امن‌تر هستند؟

سیگارهای الکترونیکی حاوی محفظه کوچکی با مایع درون آن هستند که در اثر گرما مقداری بخار آزاد می‌کند. بنابراین هنگام استفاده از آنها مطمئن هستید که هیچ دودی وارد دهان شما نمی‌شود و تأثیر دود روی ایمپلنت دندان از بین می‌رود. اما بخار به وجود آمده هنوز هم حاوی مواد شیمیایی مانند نیکوتین و پروپیلن گلایکول است که باز هم تأثیر منفی خود را روی روند کاشت ایمپلنت دندان می‌گذارد.

با این تفاسیر بسیار بعید است که سیگارهای الکترونیکی نسبت به سیگارهای معمولی خطر موفقیت کاشت ایمپلنت دندان را کمتر تهدید کنند و هنوز هم به عنوان تهدید بالقوه شناخته می‌شوند. تجربیات ما نشان می‌دهد که سیگارهای الکترونیکی نسبت به سیگارهای معمولی برای شما بهتر نیستند. حالا اگر می‌خواهید بهترین تجربه ممکن را با وجود کاشت‌دندان داشته باشید و از تأثیر سیگار و ایمپلنت دندان مصون بمانید، بهترین گزینه برای شما این است که سیگار نکشید.

لینک های کاربردی :

لیزر دندانپزشکی اصفهانراهکار نوین درمان های دندانپزشکی در اصفهان
پیوند لثه و استخوان |–  دکتر حسین برجیان 
جراحی لثه با لیزر | بهترین جراح لثه اصفهان | دکتر حسین برجیان  – جراح لثه اصفهان 
بهترین دندانپزشک اصفهان | بهترین دندانپزشک اصفهان | دکتر حسین برجیان
بهترین ایمپلنت در اصفهان | دکتر حسین برجیان  متخصص ایمپلنت اصفهان 
اصلاح طرح لبخند اصفهان با دکتر حسین برجیان
ایمپلنت دندان سوئیسی در اصفهاندکتر حسین برجیان

 

اگر سیگاری باشیم می شود کاشت ایمپلنت دندان داشته باشیم ؟

اگر سیگاری هستید و از طرف مقابل به ایمپلنت دندان هم نیاز دارید باید برنامه مشخصی در نظر بگیرید که سیگاری بودن شما تاثیری در روند کاشت ایمپلنت دندان نداشته باشد. توصیه ما به افراد سیگاری این است که حداقل سیگار را کنار بگذارند. در غیر این صورت بهترین ایده این است که حداقل یک هفته قبل از عمل جراحی سیگار خود را کنار بگذارند. در ضمن متخصص هم ممکن است آنتی بیوتیک برای این افراد تجویز کند تا احتمال عفونت کاهش یابد.

این افراد برای کاهش تأثیر متقابل سیگار و ایمپلنت دندان پس از انجام جراحی، حداقل باید دو ماه بعد از قرار گرفتن ایمپلنت از مصرف سیگار خودداری کنند. تعیین زمان حداقلی مربوط به حالتی است که ایمپلنت به طور کامل با استخوان ترکیب شده و اصطلاحاً جوش خورده باشد تا تأثیر منفی سیگار روی آن به حداقل برسد. به خاطر داشته باشید که اگر قبل، یا بعد از کاشت ایمپلنت دندان سیگار بکشید، احتمال بروز عوارض آن تا حد زیادی افزایش خواهد یافت.

بهترین ایمپلنت اصفهان | ایمپلنت دندان سوئیسی در اصفهان | عمر ایمپلنت دندان

میزان شکست ایمپلنت دندان در بین افراد سیگاری

ریسک کاشت ایمپلنت دندان در افراد سیگاری  | یکی از آمارهای وحشتناک که می‌تواند تأثیر متقابل سیگار و ایمپلنت دندان را به شما نشان دهد، این است که میزان شکست ایمپلنت دندان در افراد غیر سیگاری تنها 1.4 درصد است. اما متاسفانه این آمار در مورد افراد سیگاری به شکل شگفت انگیزی افزایش می‌یابد و میزان شکست آنها در حدود 15.8 درصد گزارش شده است. این به این معنی است که احتمال شکست ایمپلنت دندان در افراد سیگاری بیش از ۱۱ برابر نسبت به افراد غیر سیگاری است. پس اگر کمی فکر کنید متوجه می‌شوید که کاشت ایمپلنت دندان می‌تواند بهانه خوبی برای ترک سیگار باشد.

 

صفحه اینستاگرام  : dr.hosseinborjian

ارتباط آنلاین واتساپ: 09335810446
شماره پذیرش تلفنی: 03191004545

آدرس : اصفهان، خیابان حکیم نظامی، چهارراه حکیم نظامی (تقاطع حکیم نظامی و نظرمیانی)، جنب تشک وان و لوازم خانگی دوو، مجتمع نجم، طبقه ۲
شنبه تا چهارشنبه ۱۶:۳۰-۲۰:۳۰

توجه: جهت مراجعه، حتما اخذ نوبت اینترنتی یا تلفنی نمایید. ابدا نوبت دهی و پذیرش حضوری ممکن نمی باشد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نویسنده کلینیک24
نویسنده کلینیک24
مقالات: 102

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید? چت در واتساپ