بهترین ایمپلنت دندان اصفهان

یکی از رایج ترین سوالاتی که بیماران در اصفهان ممکن است بپرسند این است که بهترین متخصص ایمپلنت اصفهان کیست؟ برای مشخص کردن متخصص خوب در اصفهان باید یکسری نکات را مدنظر گرفت تا بتوان بهترین گزینه را انتخاب کرد.

اینکه متخصص ایمپلنت دارای مهارت و تجربه باشد و از برندهای خوب برای ایمپلنت دندان استفاده کند زیرا برای انجام ایمپلنت دندان یک روش جدید و بادوام جهت جایگزین کردن دندان‌های از دست رفته می‌باشد که نسبت به سایر روش‌های جایگزین کردن دندان از دست رفته برتری دارد.


همراه ما باشید با مطالب آموزشی و لینک های کاربردی دکتر حسین برجیان بهترین ایمپلنت اصفهانایمپلنت دندان سوئیسی اصفهان :


بهترین ایمپلنت اصفهان | ایمپلنت دندان سوئیسی در اصفهان | جراحی ایمپلنت دیجیتال چگونه انجام می‌شود؟

ایمپلنت دندان اصفهان

کاشت دندان یکی از با دوام ترین و مناسب‌ترین روش‌ها برای جایگزینی دندان از دست رفته و یا کشیده شده می‌باشد. جنس ایمپلنت از تیتانیوم می‌باشد که خود یکی از سازگارترین فلزها با بدن انسان می‌باشد.

مراحل جراحی ایمپلنت در اصفهان

یکی از ملزومات نتیجه موفق ایمپلنت طی کردن مراحل آن به ترتیب است، برای انجام جراحی ایمپلنت در اصفهان، دکتر حسین برجیان متخصص ایمپلنت دندان مراحل زیر را طی می کند که به شرح ذیل است :

 1. مرحله اول: تزریق بی حسی صورت می گیرد.
 2. مرحله دوم: ایجاد برش در لثه
 3. مرحله سوم: ایجاد حفره در استخوان فک جهت کاشت ایمپلنت دندان
 4. مرحله چهارم: طی شدن دوره‌ی 4 تا 6 ماهه جهت جوش خوردن ایمپلنت و استخوانمراحل قالب‌گیری و آماده‌سازی تاج دندانی

بهترین ایمپلنت دندان

ممکن است هنگام مشاوره نزد پزشک و یا جستجو در گوگل نام برند‌های متنوعی از ایمپلنت‌های دندانی را شنیده و یا دیده باشید. و یا حتی با تبلیغ ایمپلنت های ارزان قیمت رو به رو شده باشید؛ اما می‌دانید که کدام برند واقعاً خوب‌تر و مناسب‌تر است؟

در جواب این سوال باید ذکر کرد که در ابتدا انتخاب یک پزشک متخصص تاثیر فوق‌العاده بهتری در نتیجه‌ی نهایی درمان خواهد داشت، و اما عامل تاثیرگذار بعدی انتخاب یک برند معتبر، شناخته شده با تجهیزات دردسترس است. زیرا برندهای شناخته شده به متخصص و بیمار این اطمینان را خواهد داد که کاشت ایمپلنت با درصد موفقیت بالایی انجام خواهد شد.

ایمپلنت دندان شامل مارک ها و برند های متنوعی است.

بهترین ایمپلنت اصفهان | ایمپلنت دندان سوئیسی در اصفهان | آیا ایمپلنت دندان دائمی است؟

آیا ایمپلنت دندان دائمی است؟

ماندگاری بیشتر روش‌های دندانپزشکی مانند بلیچینگ و کامپوزیت موقتی می‌باشد اما ایمپلنت جزو آن دسته از درمان‌های دندانپزشکی است که ماندگاری و دوام آن در طول زمان اثبات شده است. معمولا ایمپلنت دندان در صورت مراقبت صحیح یبن 25 تا 30 سال عمر می کند حتی در برخی موارد گزارش شده که افراد تا آخر عمر از آن استفاده کرده‌اند، یکی از عواملی که در طول عمر ایمپلنت تاثیر دارد، برند آن است. به طور مثال ایمپلنت‌های سوئیسی تا 20 سال عمر می‌کنند.

اجزای ایمپلنت دندانی

ایمپلنت دندان از سه قطعه پیچ، اباتمنت و پروتز یا همان تاج دندان تشکیل شده و هر کدام وظیقه‌ای را به عهده دارند ، حال در ادامه هز یک از اجزا را بررسی می‌کنیم که به صورت زیر است:

 • فیکسچر «Fixture» که به عنوان ریشه عمل می‌کند.
 • اباتمنت «Abutment» روی فیکسچر پیچ می‌شود.
 • تاج دندان «Crown» تاج بر روی اباتمنت قرار می‌گیرد.

طول عمر ایمپلنت دندان

طول عمر مفید ایمپلنت حدود 25 سال و یا بیشتر است. به عبارت دیگر تا زمانی که از آنها به خوبی مراقبت کنید؛ بدون هیچ مشکلی در دهان شما باقی خواهند ماند و عملکردی طبیعی خواهند داشت.

حال طول عمر ایمپلنت علاوه بر مراقبت به موارد دیگری نظیر نحوه ی کاشت آن و میزان تجربه دندانپزشک و برند ایمپلنت نیز بستگی دارد، در ایمپلنت‌های مرغوب معمولا از تیتانیوم مرغوب استفاده شده و همین امر دلیل طول عمر بالای این روش است.

عوامل موثر در طول عمر ایمپلنت

برای اینکه دوام و طول عمر ایمپلنت زیاد شود باید مراقبت‌های لازم را انجام دهیم، از جمله از عوامل موثر بر طول عمر ایمپلنت دندان عبارتند از :

 1. مهارت و تجربه متخصص ایمپلنت
 2. فرایند استئواینتگریشن
 3. مراقبت‌های بعد از کاشت ایمپلنت
 4. رعایت بهداشت ایمپلنت
 5. عدم مصرف دخانیات

ایمپلنت نکنید اگر

کاشت ایمپلنت در 95% افراد با موفقیت انجام می‌شود اما برخی شرایط خاصی وجود دارد که ممکن است باعث شکست در کاشت ایمپلنت شود. از جمله کسانی که نباید ایمپلنت کنند عبارتند از:

 • مبتلا به عفونت دندان یا فک هستید : در این شرایط ابتدا باید برای درمان عفونت اقدام نمود. پس از آن کاشت ایمپلنت بلامانع می‌باشد.
 • مبتلا به دیابت کنترل نشده هستید : دیابت قابلیت کنترل دارد. پس از کنترل و بررسی قندخون توسط پزشک شرایط برای کاشت ایمپلنت فراهم می‌شود.
 • دخانیات مصرف می‌کنید : نیکوتین موجود در سیگار و تنباکو باعث کاهش خون‌رسانی به لثه و استخوان شده و فرایند بهبود را کُند می‌کند.
 • تحت رادیوتراپی به خصوص در ناحیه‌ی فک و صورت قرار دارید.
 • خانم های باردار

بهترین ایمپلنت اصفهان | ایمپلنت دندان سوئیسی در اصفهان | عوارض موقت پس از کاشت ایمپلنت

عوارض موقت پس از کاشت ایمپلنت

ایمپلنت دندان مانند جراحی های دیگر یکسری عوارض دارد، که عوارض بعد از کاشت دندان بصورت موقت هستند. عوارض بعد از کاشت دندان که ممکن است برای افرادی که کاشت ایمپلنت انجام می دهند بوجود بیاید عبارتند از :

 1. احساس درد پس از جراحی
 2. خونریزی خفیف پس از جراحی
 3. تورم پس از کاشت ایمپلنت

مزایای کاشت ایمپلنت

همانطور که می‌دانید دندانپزشکان بسیاری توصیه می‌کنند که افتادن دندان را بی اهمیت تلقی نکنید و نسبت به جایگزین کردن آن اقدام کنید، از گذشته تا به حال ایمپلنت بسیار پرطرفدار بوده و دلیل این امر مزایای بیشمار این روش است که برخی از آن‌ها عبارتند از :

 • افزایش اعتماد به نفس
 • ظاهری بسیار شبیه به دندان طبیعی
 • تضمین سلامت دندان‌های مجاور
 • جلوگیری از تحلیل استخوان
 • جلوگیری از تحلیل لثه
 • طول عمر بالا نسبت به روش‌های دیگر

معرفی دکتر حسین برجیان متخصص ایمپلنت اصفهان

بیش از هزار مورد جراحی موفقیت آمیز ایمپلنت در اصفهان متخصص ایمپلنت اصفهان

دکتر حسین برجیان در سال ۱۳۹۳ مدرک دکترای جراح دندانپزشکی خود را از دانشگاه سراسری اصفهان اخذ کرد و در سال های ۱۳۹۴ و ۱۳۹۵، رزیدنت تخصصی بیماریهای دهان و فک و صورت آن دانشکده بود.

سپس در سال ۲۰۱۵ از طرف مرکز تحقیقات لیزر دانشگاه تهران، به مدت یکسال به تحصیل فلوشیپ تخصصی لیزر پرداخت و به دانشگاه جنوای ایتالیا اعزام شد و در هیاتی ۹ نفره از سراسر کشور، مدرک خود را با ارائه ی کیس پرزنت ها در حضور هیات ژوری علمی و بوردشفاهی و کتبی و ارائه ی رساله در زمینه ی کاربرد لیزرهای Near infra red در جراحی های دهان، به دانشگاه تهران و دانشگاه جنوا، اخذ کرد.

بهترین ایمپلنت اصفهان | ایمپلنت دندان سوئیسی در اصفهان | گرافی و آزمایشات ایمپلنت

Fellowship of Laser in Dentistry from Genova University, DDS

دکتر حسین برجیان، متخصص ایمپلنت های دندانی، فلوشیپ تخصصی لیزر دندانپزشکی از ایتالیا ، مسترشیپ زیبایی دندان از آمریکا ، درمان های زیبایی دندان ، اصلاح طرح لبخند ، ایمپلنت، درمان ریشه ( عصب کشی) ، جراحی لثه با لیزر و با ارائه خدمات تخصصی ایمپلنت:

۱.کاشت فیکسچر
۲.آنکاوری
۳.فرش ساکت
۴.پیوند استخوان
۵.سینوس لیفت
۶.بون اکسپنشن
۷.ریج اسپلیت
۸.استئودنسیفیکیشن
۹.درمان پری ایمپلنتایتیس
۱۰. پیوند لثه

 

 

لینک های کاربردی :
لیزر دندانپزشکی اصفهانراهکار نوین درمان های دندانپزشکی در اصفهان
پیوند لثه و استخوان |–  دکتر حسین برجیان 
جراحی لثه با لیزر | بهترین جراح لثه اصفهان | دکتر حسین برجیان  – جراح لثه اصفهان 
بهترین دندانپزشک اصفهان | بهترین دندانپزشک اصفهان | دکتر حسین برجیان
بهترین ایمپلنت در اصفهان | دکتر حسین برجیان  متخصص ایمپلنت اصفهان 
اصلاح طرح لبخند اصفهان با دکتر حسین برجیان
ایمپلنت دندان سوئیسی در اصفهاندکتر حسین برجیان
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نویسنده کلینیک24
نویسنده کلینیک24
مقالات: 88

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید? چت در واتساپ