بهترین ایمپلنت اصفهان | ایمپلنت دندان سوئیسی در اصفهان | . بایدها و نبایدهای رژیم غذایی پس از جراحی کاشت ایمپلنت دندان .

بایدها و نبایدهای رژیم غذایی پس از جراحی کاشت ایمپلنت دندان

رژیم غذایی مناسب برای جراحی ایمپلنت دندان

رژیم غذایی پس از کاشت ایمپلنت | یکی راهکارهای هوشمندانه‌ای که بعد از جراحی کاشت ایمپلنت دندان می‌توانید در نظر بگیرید، استفاده از یک رژیم غذایی متفاوت است تا روند بهبود دهان و دندان شما سریع‌تر باشد. اگرچه ممکن است این رژیم غذایی برای شما کمی آزاردهنده باشد، اما می‌تواند نتیجه کار را تحت تأثیر قرار دهد. بهترین کاری که در مورد رژیم غذایی خود می‌توانید انجام دهید این است که تا حد امکان از تماس مستقیم آن با ایمپلنت خودداری کنید.

همراه ما باشید با مطالب آموزشی و لینک های کاربردی دکتر حسین برجیان بهترین متخصص ایمپلنت اصفهانایمپلنت دندان سوئیسی اصفهان :

بهترین ایمپلنت اصفهان | ایمپلنت دندان سوئیسی در اصفهان | . بایدها و نبایدهای رژیم غذایی پس از جراحی کاشت ایمپلنت دندان

بایدها و نبایدهای رژیم غذایی پس از جراحی دندان

رژیم غذایی پس از کاشت ایمپلنت | یکی از اصلی‌ترین سوالاتی که اکثر بیماران از جراح فک و متخصص کاشت ایمپلنت می‌پرسند این است که روند خوردن بعد از کاشت ایمپلنت به چه صورت است و چه تاثیری روی ریکاوری بعد از آن دارد؟ شما برای این که لبخند زیبا و جذابی داشته باشید باید محل دندان‌های از دست رفته خود را با ایمپلنت جایگزین کنید. خوشبختانه ایمپلنت دندان یکی از بهترین راهکارها برای جایگزینی بریج دندانی و دندان‌های مصنوعی هستند تا روال طبیعی دندان حفظ شود.

اما برای بهره بردن از این گزینه باید نکات ریز و درشتی رعایت شود که یکی از آنها خوردن بعد از کاشت ایمپلنت است. هر چه حساسیت ما در این مورد بیشتر باشد طبیعی است که کیفیت نهایی کار بهتر خواهد بود و از زیبایی دندان‌های خود لذت خواهیم برد. اما در اینجا ما پنج پیشنهاد فوق العاده برای شما آماده کرده‌ایم:

لینک های کاربردی :

لیزر دندانپزشکی اصفهانراهکار نوین درمان های دندانپزشکی در اصفهان
پیوند لثه و استخوان |–  دکتر حسین برجیان 
جراحی لثه با لیزر | بهترین جراح لثه اصفهان | دکتر حسین برجیان  – جراح لثه اصفهان 
بهترین دندانپزشک اصفهان | بهترین دندانپزشک اصفهان | دکتر حسین برجیان
بهترین ایمپلنت در اصفهان | دکتر حسین برجیان  متخصص ایمپلنت اصفهان 
اصلاح طرح لبخند اصفهان با دکتر حسین برجیان
ایمپلنت دندان سوئیسی در اصفهاندکتر حسین برجیان

بهترین ایمپلنت اصفهان | ایمپلنت دندان سوئیسی در اصفهان | بایدها و نبایدهای رژیم غذایی پس از جراحی کاشت ایمپلنت دندان

تخم مرغ به عنوان بهترین گزینه برای خوردن بعد از کاشت ایمپلنت

یکی از اولین و مهمترین دستورالعمل‌های متخصص به بیماران، مصرف پروتئین با استفاده از غذاهای نرم است. مسلماً مصرف گوشت می‌تواند چالش برانگیز باشد. ضمن اینکه شما برای سلامتی مطلوب خود نیاز به پروتئین دارید. اینجا جایی است که تخم‌ها وارد می‌شوند و اهمیت خود را نشان می‌دهند.

تخم مرغ مهم نیست از چه روشی پخته شود. املت‌ها، تخم مرغ آب پز و یا هر شیوهٔ دیگری که می‌توانید آماده کنید، یک وعده غذایی مغذی برای خوردن بعد از کاشت ایمپلنت محسوب می‌شود. حالا اگر شما را با مواد غذایی سالم‌تری مانند پنیر، سبزیجات، شیر و موارد مشابه مخلوط کنید کیفیت آن بهتر هم خواهد شد. علاوه بر تخم مرغ، شما می‌توانید مقدار پروتئین مورد نیاز بدن خود را از طریق لوبیای پخته یا ماهی هم دریافت کنید. برای کامل کردن این وعده غذایی خود می‌توانید از سبزیجات و برنج هم استفاده کنید.

البته به عنوان یک راهکار تقلب برای خوردن بعد از کاشت ایمپلنت می‌توانید گوشت را به مکعب‌های کوچک برش دهید و از آن در خورشت یا سوپ استفاده کنید.

پنیر

لطفاً پنیر را به عنوان یکی از اصلی‌ترین گزینه‌های خوراکی خود برای زمان بعد از کاشت ایمپلنت دندان کنار بگذارید. پنیر یکی از مواد لبنی نرم است که شما می‌توانید از آن لذت ببرید و ذات نرم آن کمک می‌کند که در همان روزهای ابتدایی از آن استفاده کنید.

به طور خاص، برخی از پنیرها با مواد مختلف تقویت شده‌اند و می‌توانند ویتامین‌ها و سایر مواد مورد نیاز بدن شما را تأمین کنند. اگرچه خود پنیرها هم در مدلهای سخت و نرم قرار می‌گیرند، اما تقریباً همه مدل‌های آنها برای خوردن بعد از کاشت ایمپلنت دندان مناسب هستند و شما می‌توانید آن را در وعده‌های غذایی خود بگنجانید.

میوه‌ها و سبزیجات

کنار گذاشتن میوه‌ها و سبزیجات به بهانه جراحی ایمپلنت دندان به هیچ وجه قابل قبول نیست و در حقیقت کنار گذاشتن آنها شما را از مواد غذایی با کیفیت و سالم محروم می‌کند. از این گذشته، برخی از میوه‌ها به صورت طبیعی و ذاتاً نرم هستند. آن‌هایی که نرم نیستند را می‌توانید با استفاده از یک چاقو به تکه‌های ریز تقسیم‌بندی کنید یا آنها را در یک مخلوط کن بریزید و به صورت نرم مصرف کنید.

بهترین میوه‌ها برای خوردن بعد از کاشت ایمپلنت دندان شامل هلوی رسیده، توت فرنگی و گلابی است. حتی می‌توانید به سراغ انواع سیب و سایر میوه‌های کنسرو شده به عنوان گزینه‌های ساده بروید. اگرچه این مورد چندان پیشنهاد نمی‌شود، اما به عنوان یک گزینه اضطراری و بحرانی جایگزین خوبی برای میوه‌ها و سبزیجات است.

با وجود اینکه بسیاری از سبزیجات سخت هستند، اما می‌توانید آنها را با جوشاندن و بخارپز کردن به عنوان یک گزینه مناسب برای خوردن بعد از کاشت ایمپلنت در نظر بگیرید. حتی این امکان برای شما فراهم است که چندین نوع سبزیجات مختلف را با هم مخلوط کنید و یک غذای گیاهی خوشمزه و سالم داشته باشید. پیشنهاد ما استفاده از کدو سبز، گل کلم، کدو تنبل و سیب زمینی است.

بهترین ایمپلنت اصفهان | ایمپلنت دندان سوئیسی در اصفهان | بایدها و نبایدهای رژیم غذایی پس از جراحی کاشت ایمپلنت دندان .

مخلوط غلات

یکی از بهترین گزینه‌ها به عنوان غذای نرم برای خوردن بعد از کاشت ایمپلنت دندان، غلات پخته شده به صورت ترکیبی و مخلوط است که هم از لحاظ کیفیت غذایی و هم از لحاظ نرم بودن می‌تواند شما را به اهداف مورد نظرتان برساند.

غلات مختلف مانند جوانه گندم، جو دوسر و سبوس جو دوسر را نمی‌توان بعد از عمل جراحی دهان به خوبی مصرف کرد. اما وقتی که پخته می‌شوند امکان استفاده از آنها به عنوان یک غذای پخته شده نرم وجود دارد. علاوه بر این شما می‌توانید از مواد طعم دهنده مانند وانیل، توت یا دارچین هم استفاده کنید تا طعم آنها مطابق با سلیقه و دلخواه شما باشد. نعنا، برنج و نودل غلات دیگری هستند که شما می‌توانید آنها را در برنامه خود قرار دهید و خوردن آنها بعد از کاشت ایمپلنت دندان معقولانه به نظر می‌رسد.

شیرینی‌های نرم

بعد از یک جراحی سخت سزاوار آن هستید که با برخی مواد غذایی خود را تأمین کنید و از آنها لذت ببرید. اگرچه در اینجا منظور ما افراط در خوردن شیرینی نیست، اما شیرینی‌های نرم را امتحان کنید که باعث بهبودی در روند بهبود کاشت ایمپلنت دندان شما می‌شود و از طرف دیگر گزینه خوبی برای خوردن بعد از کاشت ایمپلنت محسوب می‌شوند.

نان‌های شیرین مانند کیک، کلوچه و بیسکویت گزینه‌های عالی هستند. همچنین پای سیب و پای کدو تنبل گزینه‌های کلیدی دیگری هستند که هم به تأمین مواد غذایی بدن شما کمک می‌کنند و هم گزینه‌هایی نرم هستند که به روند درمان شما کمک می‌کنند.

اگر توجه کرده باشید چند ویژگی جالب برای گزینه‌های خوردن بعد از کاشت ایمپلنت دندان وجود دارد. در وهله اول اکثر مواد غذایی مورد استفاده در این دوره زمانی باید نرم باشند تا به ایمپلنت کاشته شده در استخوان فک شما فشار وارد نکند. ضمن اینکه کیفیت مواد غذایی را نباید فراموش کنید و از لحاظ سلامت غذایی باید در سطحی باشند که سلامت عمومی بدن شما را تحت تأثیر قرار ندهند. وجود بیش از حد مواد قندی در رژیم غذایی می‌تواند روی سلامت سایر دندان‌های شما تأثیر بگذارد و از خوردن آنها پشیمان شوید. البته طبیعی است که متخصص دستورالعمل‌هایی در مورد خوردن بعد از کاشت ایمپلنت دندان در اختیار شما قرار می‌دهد که باید کاملاً به آنها پایبند باشید.


صفحه اینستاگرام  : dr.hosseinborjian

ارتباط آنلاین واتساپ: 09335810446
شماره پذیرش تلفنی: 03191004545

آدرس : اصفهان، خیابان حکیم نظامی، چهارراه حکیم نظامی (تقاطع حکیم نظامی و نظرمیانی)، جنب تشک وان و لوازم خانگی دوو، مجتمع نجم، طبقه ۲
شنبه تا چهارشنبه ۱۶:۳۰-۲۰:۳۰

توجه: جهت مراجعه، حتما اخذ نوبت اینترنتی یا تلفنی نمایید. ابدا نوبت دهی و پذیرش حضوری ممکن نمی باشد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نویسنده کلینیک24
نویسنده کلینیک24
مقالات: 102

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید? چت در واتساپ