بهترین ایمپلنت اصفهان | ایمپلنت دندان سوئیسی در اصفهان | تفاوت متخصص ایمپلنت دندان و با دندانپزشک

تفاوت متخصص ایمپلنت دندان و با دندانپزشک

هر آنچه که نیاز است درباره تفاوت متخصص ایمپلنت و دندانپزشک بدانید :

متخصص ایمپلنت دندان | هنگامی که می خواهید دندان از دست رفته خود را جایگزین کنید، غالبا ایمپلنت دندان به عنوان بهترین راه حل پیشنهاد می شود. اما ممکن است این سوال برایتان پیش بیاید که برای کاشت ایمپلنت، نزد دندانپزشک عمومی باید بروید یا متخصص ایمپلنت و اصلا این دو چه تفاوتی با هم دارند. برای پاسخ به این سوال ابتدا باید با درمان کاشت ایمپلنت دندان بیشتر آشنا شوید.

همراه ما باشید با مطالب آموزشی و لینک های کاربردی دکتر حسین برجیان بهترین متخصص ایمپلنت اصفهانایمپلنت دندان سوئیسی اصفهان :

بهترین ایمپلنت اصفهان | ایمپلنت دندان سوئیسی در اصفهان | متخصص ایمپلنت اصفهان

تفاوت متخصص ایمپلنت با دندانپزشک

دندانپزشک ها تنها تحصیلات دندانپزشکی عمومی را پشت سر می گذارند که حدود شش سال زمان می برد. پس از آن موفق به دریافت مدرک دندانپزشکی می شوند و یا میتوانند وارد دوره های تخصصی شوند. دوره های تخصصی دندانپزشکی سه یا چهار سال طول می کشد. بنابراین متخصص ایمپلنت، علاوه بر دندانپزشکی عمومی، چند سال نیز صرف آموزش و یادگیری در زمینه جراحی های دهان و کاشت ایمپلنت کرده است.

تخصص های رشته دندانپزشکی عبارتند از :

 1. اندودنسی یا درمان ریشه: این متخصصان دندانپزشکی در درمانهایی مانند عصب کشی، عصب کشی اصلاحی و کلیه جراحی های مربوط به ریشه تخصص دارند. دندانپزشک عمومی نیز میتواند موارد ساده عصب کشی را انجام بدهد اما در موارد پیچیده، بهتر است به متخصص اندودنسی مراجعه شود.
 2. پریودنسی یا درمان لثه: این دکترها به تشخیص و درمان بیماریهای لثه و سایر بافتهای نرم دهان می پردازند. کار کاشت ایمپلنت دندان را هم این متخصصان انجام می دهند.
 3. ارتودنسی: دکتر ارتودنسی در صاف و همراستا کردن دندانها و فکها و برطرف کردن اختلالات مربوط به فکها و بایت (جفت شدن دندانها روی هم) تخصص دارد.
 4. پروستودنسی یا متخصص پروتزهای دندانی: در زمینه کلیه پروتزهای دندانی از جمله دندان مصنوعی، روکش و غیره تخصص دارند.
 5. ترمیمی و زیبایی: در زمینه درمانهای زیبایی دندانپزشکی و طراحی لبخند تخصص دارند.
 6. پاتولوژی یا آسیب شناسی فک و دهان و صورت: این متخصصان به تشیخص بیماریهای مربوط به دهان و دندان و فک می پردازند و معمولا نمونه های آزمایشگاهی را بررسی می کنند.

جراحی فک و صورت و دهان : این دکترها در تشخیص و جراحی مشکلات دهان و دندان و فک از جمله کار جراحی کاشت ایملپلنت دندان تخصص دارند.

آیا دندانپزشک می تواند ایمپلنت انجام دهد؟

تخصص های دندانپزشکی نیاز به گذراندن تحصیلات خاص خود را دارند که حدود سه الی چهار سال به طول می انجامد و در این زمینه های تخصصی، امکان فعالیت دندانپزشک عمومی وجود ندارد. مواردی مانند ایمپلنت که نیاز به انجام جراحی نیز دارد، در دسته بسیار حساس قرار می گیرد، بنابراین دندانپزشک نمی تواند فرآیند ایمپلنت را انجام دهد و نباید در این حوزه فعالیت کند. اگر شما قصد انجام ایمپلنت را دارید باید به متخصص ایمپلنت مراجعه کنید تا در یک شرایط ایمن و سلامت فرآیند درمانی شما انجام گیرد.

متخصص جراحی دهان و متخصص درمان ریشه دندان از جمله مواردی هستند که با متخصص ایمپلنت تا حدودی هم پوشانی دارند و امکان انجام ایمپلنت برای آنها وجود دارد. توصیه نهایی این است که برای درمان ایمپلنت به متخصص حرفه ای ایمپلنت با بهترین ویژگی ها مراجعه کنید.

متخصص ایمپلنت کیست و چه کاری انجام می دهد؟

ایمپلنتولوژیست یا همان متخصص ایمپلنت یک دندانپزشک متخصص است که بعد از دوره عمومی دندانپزشکی در رشته جراحی فک و کاشت دندان، دوره تخصصی آموزشی را به مدت ۴ سال گذرانده باشد. این متخصص می تواند به طور کامل فرآیند ایمپلنت را در شرایط ایمن و استاندارد برای مراجعه کننده انجام دهد و بهترین نتیجه را همراه با ماندگاری بالا برای او به همراه بیاورد.

دوره تخصصی کمک می کند که متخصص ایمپلنت بر فرآیند جراحی لثه، کاشت ریشه ایمپلنت و قرار دادن تاج دندان بر روی آن، مسلط باشد. مهمترین خدماتی که یک متخصص ایمپلنت به مراجعین خود ارائه می کند عبارتند از :

 • انجام کامل انواع پروتزهای دندانی شامل ایمپلنت، پروتزهای زیبایی، پروتزهای فکی و …
 • انجام انواع درمان ایمپلنت چه به صورت ایمپلنت یک دندانی و چه به صورت ایمپلنت های پیچیده و چند تایی
 • اجرای پروتزهای ایمپلنت ثابت و متحرک
 • استفاده از روکش های مختلف سرامیکی و فلزی
 • درمان مشکلات دندانی فرد با کمک دست دندان کامل (اوردنچر) با استفاده از پایه های ایمپلنتی یا بر اساس دندان های طبیعی
 • درمان های زیبایی پر استفاده از جمله لمینت دندان با انواع روکش، لمینت های موضعی و …
 • تشخیص و درمان دردهای مربوط به فک، گیجگاه و لثه

بهترین ایمپلنت اصفهان | ایمپلنت دندان سوئیسی در اصفهان | متخصص ایمپلنت در اصفهان

ویژگی های متخصص ایمپلنت مناسب

یکی از نکاتی که پیش از شروع فرآیند درمان ایمپلنت باید به آن توجه زیادی داشته باشید، انتخاب بهترین متخصص ایمپلنت می باشد. هزینه بالایی که قرار است بپردازید، وقت و سلامتی که قرار است در اختیار متخصص بگذارید و … همه بسیار با ارزش است و از آنجایی که یک ایمپلنت استاندارد، ماندگاری بالایی دارد، با انتخاب بهترین متخصص ایمپلنت می توانید، مناسب ترین درمان را داشته باشید.

 1. دانش متناسب و تخصصی : فردی که در حوزه ایمپلنت فعالیت می کند باید تحصیلات تخصصی آن را گذرانده باشد و نسبت به روش های جدید و محصولات حوزه ایمپلنت آگاهی و دانش کاملی داشته باشد.
 2. تجربه بالا و حسن سابقه : به متخصصی مراجعه کنید که بازخورد بیماران از او در بالاترین سطح رضایت قرار داشته باشد و همچنین از سابقه و تجربه مناسبی در حوزه ایمپلنت برخوردار باشد.
 3. استفاده از بهترین تجهیزات : یکی از موارد کمک کننده در کیفیت درمان، تجهیزات مورد استفاده است. بنابراین یک متخصص خوب با بهترین و استانداردترین تجهیزات فرآیند ایمپلنت را انجام می دهد.
 4. مطب یا کلینیک مناسب : زمانی می توان با خیال آسوده به یک متخصص ایمپلنت مراجعه کرد که محیط فعالیت او به صورت مطب و یا کلینیک کاملا استاندارد، با دسترسی مناسب و همچنین پرسنل منظم و متعهد همراه باشد. زمانبندی درست در طول درمان بسیار مهم می باشد.

لینک های کاربردی :

لیزر دندانپزشکی اصفهانراهکار نوین درمان های دندانپزشکی در اصفهان
پیوند لثه و استخوان |–  دکتر حسین برجیان 
جراحی لثه با لیزر | بهترین جراح لثه اصفهان | دکتر حسین برجیان  – جراح لثه اصفهان 
بهترین دندانپزشک اصفهان | بهترین دندانپزشک اصفهان | دکتر حسین برجیان
بهترین ایمپلنت در اصفهان | دکتر حسین برجیان  متخصص ایمپلنت اصفهان 
اصلاح طرح لبخند اصفهان با دکتر حسین برجیان
ایمپلنت دندان سوئیسی در اصفهاندکتر حسین برجیان

راه های ارتباطی با متخصص ایمپلنت اصفهان دکتر حسین برجیان  :

صفحه اینستاگرام  : dr.hosseinborjian

ارتباط آنلاین واتساپ: 09335810446
شماره پذیرش تلفنی: 03191004545

آدرس : اصفهان، خیابان حکیم نظامی، چهارراه حکیم نظامی (تقاطع حکیم نظامی و نظرمیانی)، جنب تشک وان و لوازم خانگی دوو، مجتمع نجم، طبقه ۲
شنبه تا چهارشنبه ۱۶:۳۰-۲۰:۳۰

توجه: جهت مراجعه، حتما اخذ نوبت اینترنتی یا تلفنی نمایید. ابدا نوبت دهی و پذیرش حضوری ممکن نمی باشد.

وبسایت رسمی: https://dr-borjian.ir
وبسایت ایمپلنت : https://drborjian.com
 لیزر دندانپزشکی : https://laserdentistry.ir
 نوبت دهی: https://clinic24h.ir/Center/85/85

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نویسنده کلینیک24
نویسنده کلینیک24
مقالات: 102

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید? چت در واتساپ