بهترین ایمپلنت اصفهان | ایمپلنت دندان سوئیسی در اصفهان | ریکاوری جراحی ایمپلنت دندان

ریکاوری جراحی ایمپلنت دندان

زمان ریکاوری جراحی ایمپلنت دندان به چه صورت است؟ | متخصص ایمپلنت اصفهان

ریکاوری ایمپلنت دندان | فاکتورهای مختلفی روی زمان ریکاوری جراحی ایمپلنت دندان تاثیرگذار هستند، اما معمولاً بین ۵ تا ۷ روز طول می‌کشد تا همه علائم فروکش کنند. با این حال برخی از بیماران به دلیل عوامل مختلف ممکن است مدت زمان ریکاوری طولانی‌تری را تجربه کنند. از جمله عواملی که می‌تواند زمان بهبودی و ریکاوری شما را تحت تأثیر قرار دهد عبارتند از :

همراه ما باشید با مطالب آموزشی و لینک های کاربردی دکتر حسین برجیان بهترین متخصص ایمپلنت اصفهانایمپلنت دندان سوئیسی اصفهان :

بهترین ایمپلنت اصفهان | ایمپلنت دندان سوئیسی در اصفهان | ایمپلنت و انکاوری کردن ایمپلنت در اصفهان

چه تعداد ایمپلنت کاشته‌اید ؟

بسته به این که شما یک ایمپلنت دندان کار بگذارید، چند دندان خود را ترمیم کنید یا یکباره از یک ایمپلنت All-On-4 استفاده کنید، زمان بهبودی و ریکاوری شما ممکن است تغییر کند. اصولاً هر چه تعداد ایمپلنت بیشتری بکارید، به معنای طولانی‌تر شدن زمان ریکاوری کاشت ایمپلنت دندان است. بنابراین باید خود را برای مدت زمان بیشتری آماده کنید.

وضعیت سینوس

هر گونه تغییر در وضعیت سینوس و ایمپلنت دندان می‌تواند زمان بهبودی شما را تغییر دهد. جراحی بالا بردن سینوس (سینوس لیفت) یا تقویت آن می‌تواند زمان بهبودی شما را طولانی‌تر کند. در این جراحی استخوان فک بالای شما در قسمت دندان آسیاب بزرگ و کوچک تقویت می‌شود، که به طور مستقیم روند کاشت ایمپلنت دندان شما را تحت تأثیر قرار می‌دهد. دندانپزشک برای جابجایی استخوان اضافی باید غشای سینوس شما را به سمت بالا حرکت دهد و این زمان بر است.

پیوند استخوان

پیوند استخوان زمانی لازم است که استخوان فک شما به اندازه کافی ضخیم نباشد تا ایمپلنت را به شکل مناسب حفظ کند. هنگام جویدن فشار زیادی به استخوان وارد می‌شود و باید تا حد ممکن این استخوان محکم و قوی باشد. پس طبیعی است که این فرایند هم به زمان ریکاوری کاشت ایمپلنت دندان را طولانی‌تر می‌کند. اگر به پیوند استخوان احتیاج دارید، دندانپزشک از جای دیگر بدن شما استخوان می‌گیرد و آن را به استخوان فک منتقل می‌کند. حتی ممکن است در این مورد از استخوان مصنوعی استفاده کنند.

روند بهبودی جراحی ایمپلنت دندان

دربندهای قبل زمان ریکاوری جراحی ایمپلنت دندان را پوشش دادیم و حالا زمان آن فرا رسیده که روند بهبودی را هم دنبال کنیم تا به شما نشان دهیم که دقیقاً چه کارهایی باید انجام دهید تا این روند را سریع‌تر و بهتر طی کنید.

در روز اول چه انتظاری داشته باشیم؟

۳۰ دقیقه اول بعد از عمل جراحی، شما باید گاز استریل گذاشته شده در محل جراحی را به صورت محکم اما با فشار کم نگه دارید. این کار آنها را در جای اصلی خود حفظ می‌کند. تقریباً برای همه، خونریزی در ۳۰ دقیقه اول متوقف خواهد شد. اما اگر بعد از ۳۰ دقیقه فشار محکم، هنوز خونریزی دارید، می‌توانید یک گاز استریل را به مدت زمان ۳۰ دقیقه دیگر روی آن قرار دهید. این روند را می‌توانید هر ۳۰ تا ۴۵ دقیقه تکرار کنید تا خونریزی آن به طور کامل متوقف شود. برخی از علائم و نشانه‌هایی که ممکن است شما در روز اول بعد از جراحی تجربه کنید شامل موارد زیر می‌شوند :

 1. آبریزش دهان به همراه خون
 2. خونریزی مداوم
 3. ورم در محل جراحی و لثه‌ها
 4. درد.
 5. در واقع همه این موارد عکس العمل‌های بدن شما هستند و نشان می‌دهد که بدن شما برای ریکاوری جراحی ایمپلنت دندان تلاش می‌کند.

نحوه مراقبت از محل جراحی

طبیعتاً شما برای کاهش زمان بهبودی بعد از جراحی باید کارهایی انجام دهید که می‌تواند به بهبود سریع شما کمک کند. مسلماً متخصص کاشت ایمپلنت دندان در این مورد اطلاعات کافی و دستورالعمل در اختیار شما قرار می‌دهد، اما شما هم سعی کنید که به موارد زیر پایبند بمانید :

 • مراقب باشید که به محل جراحی فشار وارد نشود و به شکل‌های مختلف آنجا را تحریک نکنید .
 • شب بعد از جراحی کاشت ایمپلنت دندان را به آرامی مسواک بزنید.
 • بعد از ۲۴ ساعت، دو یا سه بار در روز به آرامی با آب نمک دهان خود را بشوید .
 • تا حد امکان استراحت کنید .
 • در صورت لزوم روی زخم خود یخ بمالید .
 • در روزهای دوم و سوم به بعد از عمل جراحی، بدن شما همچنان به بهبودی خود ادامه می‌دهد، اما شما با رعایت بهداشت دهان و دندان می‌توانید به روند بهبودی بدن خود کمک کنید و زمان ریکاوری جراحی ایمپلنت دندان را کاهش دهید.

بهترین ایمپلنت اصفهان | ایمپلنت دندان سوئیسی در اصفهان | چه مدت بعد از جراحی ایمپلنت دندان می توان غذا خورد؟

راهکارهای کاهش زمان ریکاوری جراحی ایمپلنت

ممکن است متوجه تغییر رنگ کبود یا مایل به سبز در اطراف ناحیه جراحی خود شوید. در این مورد نگران نباشید و یک روند طبیعی است که تنها دو یا سه روز بعد از عمل جراحی ادامه دارد. پس از آن می‌توانید به آرامی گرما به همراه رطوبت به این منطقه بزنید تا رنگ آن بهبود یابد همچنین ممکن است با مشکلاتی مانند لب‌های خشک، گلودرد و عضلات سفت فک مواجه شوید که به دلیل استفاده از گاز استریل در دهان شماست. معمولاً همه این موارد باید در حدود ۲ تا ۳ روز بعد از جراحی از بین بروند.

استفاده از راهکارهای زیر می‌تواند به کاهش زمان ریکاوری جراحی ایمپلنت دندان شما کمک کند:

 1. می‌توانید در طول روز حداقل دو بار در روز از آب نمک برای شستن دهان خود استفاده کنید و هر بار ۵ دقیقه آن را در دهان خود نگه دارید.
 2. به محض اینکه بعد از عمل جراحی دندان بتوانید مسواک بزنید، دندانهای خود را به آرامی بشویید. از آنجا که ممکن است احساس درد و ورم داشته باشید، شاید طبق روال
 3. عادی نتوانید مسواک بزنید، اما رعایت بهداشت دهان و دندان در زمان بهبودی شما تأثیر گذار است.
 4. رژیم غذایی خود را به شکل دقیق دنبال کنید .

 

لینک های کاربردی :

لیزر دندانپزشکی اصفهانراهکار نوین درمان های دندانپزشکی در اصفهان
پیوند لثه و استخوان |–  دکتر حسین برجیان 
جراحی لثه با لیزر | بهترین جراح لثه اصفهان | دکتر حسین برجیان  – جراح لثه اصفهان 
بهترین دندانپزشک اصفهان | بهترین دندانپزشک اصفهان | دکتر حسین برجیان
بهترین ایمپلنت در اصفهان | دکتر حسین برجیان  متخصص ایمپلنت اصفهان 
اصلاح طرح لبخند اصفهان با دکتر حسین برجیان
ایمپلنت دندان سوئیسی در اصفهاندکتر حسین برجیان

راه های ارتباطی با متخصص ایمپلنت اصفهان دکتر حسین برجیان  :

صفحه اینستاگرام  : dr.hosseinborjian

ارتباط آنلاین واتساپ: 09335810446
شماره پذیرش تلفنی: 03191004545

آدرس : اصفهان، خیابان حکیم نظامی، چهارراه حکیم نظامی (تقاطع حکیم نظامی و نظرمیانی)، جنب تشک وان و لوازم خانگی دوو، مجتمع نجم، طبقه ۲
شنبه تا چهارشنبه ۱۶:۳۰-۲۰:۳۰

توجه: جهت مراجعه، حتما اخذ نوبت اینترنتی یا تلفنی نمایید. ابدا نوبت دهی و پذیرش حضوری ممکن نمی باشد.

وبسایت رسمی: https://dr-borjian.ir
وبسایت ایمپلنت : https://drborjian.com
 لیزر دندانپزشکی : https://laserdentistry.ir
 نوبت دهی: https://clinic24h.ir/Center/85/85

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نویسنده کلینیک24
نویسنده کلینیک24
مقالات: 88

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید? چت در واتساپ