بهترین ایمپلنت اصفهان | ایمپلنت دندان سوئیسی در اصفهان | ایمپلنت فوری

چه شرایطی برای انجام  ایمپلنت فوری لازم است ؟

چه شرایطی برای انجام  ایمپلنت فوری لازم است ؟ | دکتر حسین برجیان متخصص ایمپلنت اصفهان

ایمپلنت فوری ( Immediate loading implants ) یک روش جدید و عالی برای افرادی می باشد که به سرعت در صدد جایگزین دندان از دست داده خود هستند. این درمان از تجهیزات، پایه و نوع کاشتی استفاده می شود که بتوان طول درمان را در کمتر از یک ماه وابسته به شرایط به مرحله نهایی رساند.

در درمان ایمپلنت فوری، ابتدا شرایط فرد مورد ارزیابی قرار می گیرد و اینکار توسط متخصص کاشت ایمپلنت  با بررسی عکس های مخصوص و معاینه صورت می گیرد. در صورت فراهم بودن شرایط، کاشت به صورت فوری انجام می شود. این شرایط کاشت و پایه های ایمپلنت به گونه انجام می شود که در سریع ترین زمان ممکن به استخوان فک جوش بخورند تا بتوان روکش بر روی آن نصب کرد.

ایمپلنت فوری دندان جلو یک درمان عالی برای دندانهای از دست رفته ناحیه طرح لبخند است تا بتوان هر چه سریع تر زیبایی لبخند را به آنها بازگرداند.برای افرادی که دارای محدودیت زمانی درمان هستند در صورت وجود شرایط بسیار مناسب است. روند درمانی ایمپلنت معمولی و ایمپلنت فوری یکسان نیست اما طول درمان و بهبودی آن ها به یک دیگر شباهت بیشتری دارند.

همراه ما باشید با مطالب آموزشی و لینک های کاربردی دکتر حسین برجیان بهترین متخصص ایمپلنت اصفهانایمپلنت دندان سوئیسی اصفهان :

بهترین ایمپلنت اصفهان | ایمپلنت دندان سوئیسی در اصفهان | متخصص کاشت ایمپلنت فوری اصفهان

به چه نکاتی برای کاشت ایمپلنت فوری باید توجه کرد ؟

  1. افرادی که به بهداشت دهان و دندان خود اهمیت می دهند برای کاشت ایمپلنت فوری مناسب هستند.
  2. افرادی که یک یا چند دندان خود را از دست داده باشند و تمایل به داشتن ظاهری بی دندان نداشته باشند گزینه مناسبی برای آن ها است. زیرا بلافاصله باکاشت ایمپلنت ظاهر آن ها مانند قبل می شود و هرگز بی دندانی را تجربه نخواهند کرد.
  3. برای کاشت یک روزه باید میزان کیفیت و تراکم استخوان فک بیمار کافی و خوب باشد. در صورتی که دارای تراکم استخوانی کافی نباشید نیاز است پیش از کاشت ایمپلنت دندان پیوند استخوان یا لیفت سینوس را انجام دهید.
  4. باید بافت دهان و دندان های بیمار به صورت کامل سالم باشد. اگر لثه بیمار دارای بیماری های فعال لثه باشد و یا بیمار دچار بیماری های گوناگون سلامتی دهان و دندان باشند در ابتدا لازم است آن ها را درمان کنند سپس اقدام به کاشت نمایند.
  5. افرادی که عادت به دندان قروچه دارند گزینه مناسبی برای کاشت ایمپلنت دندان فوری نیستند. زیرا فشاری که دندان قروچه به ایمپلنت کاشته شده وارد می کند باعث جا به جایی آن می شود. مگر آنکه با دستور پزشک و استفاده از محافظ دندان در طول خواب.
  6. افرادی که از داروهای ضد افسردگی، داروهای اعصاب و داروهای مربوط به پوکی استخوان استفاده می نمایند گزینه مناسبی برای کاشت ایمپلنت فوری دندان نیستند. این دسته از بیماران باید به دنبال روش های جایگزین مانند بریج دندان یا دندان مصنوعی باشند.
  7. برخی افراد بر اثر دلایل مختلفی دچار تحلیل استخوان فک شده اند که در این صورت نمی توانند از تکنیک های جراحی پیشرفته استفاده نمایند. بهتر است این افراد از ایمپلنت سنتی استفاده نمایند.

مراقبت های بعد از ایمپلنت دندان یک روزه

دقیقا همان کارهایی که برای محافظت از دندان های طبیعی خود انجام می دادید را باید برای ایمپلنت دندان یک روزه نیز انجام دهید. استفاده از مسواک و نخ دندان پس از کاشت ایمپلنت دندان به شدت اهمیت دارد. همچنین لازم است پس از نصب پروتز دائم هر 6 ماه یکبار به منظور چکاپ به دندانپزشک مراجعه شود. در صورت احساس درد در روزهای بعد از کاشت استفاده از مسکن و داروهایی که دندانپزشک تجویز کرده بلامانع است. همچنین نباید مواد غذایی سفت و سخت را با دندان خود بجویید و از انجام این کار باید پرهیز کنید.

بهترین ایمپلنت اصفهان | ایمپلنت دندان سوئیسی در اصفهان | . متخصص کاشت ایمپلنت فوری اصفهان

آیا میتوان همزمان پیوند استخوان را با ایمپلنت فوری انجام داد؟

خیر، در صورت استحکام ناکافی استخوان فک بیمار باید تحت جراحی پیوند استخوان قرار بگیرد و پس از گذشت چیزی حدود 4 تا 6 ماه ایمپلنت دندان قابل انجام است.

سن مناسب برای انجام ایمپلنت فوری چند سال است؟

بهتر است با از دست دادن دندان اصلی برای کاشت آن اقدام کنید تا از تحلیل استخوان ها و جابجایی دندان ها جلوگیری کنید.

ایمپلنت دندان یک روزه چه قدر دوام می آورد؟

میزان ماندگاری ایمپلنت یک روزه به شرایط جسمی بیمار بستگی دارد، اما اگر بایدها و نبایدهای ایمپلنت دندان را رعایت کنید، می توان توقع داشت که بین 10 تا 20 سال از این دندان ها

استفاده نمایید.

 

لینک های کاربردی :

لیزر دندانپزشکی اصفهانراهکار نوین درمان های دندانپزشکی در اصفهان
پیوند لثه و استخوان |–  دکتر حسین برجیان 
جراحی لثه با لیزر | بهترین جراح لثه اصفهان | دکتر حسین برجیان  – جراح لثه اصفهان 
بهترین دندانپزشک اصفهان | بهترین دندانپزشک اصفهان | دکتر حسین برجیان
بهترین ایمپلنت در اصفهان | دکتر حسین برجیان  متخصص ایمپلنت اصفهان 
اصلاح طرح لبخند اصفهان با دکتر حسین برجیان
ایمپلنت دندان سوئیسی در اصفهاندکتر حسین برجیان

راه های ارتباطی با متخصص ایمپلنت اصفهان دکتر حسین برجیان  :

صفحه اینستاگرام  : dr.hosseinborjian

ارتباط آنلاین واتساپ: 09335810446
شماره پذیرش تلفنی: 03191004545

آدرس : اصفهان، خیابان حکیم نظامی، چهارراه حکیم نظامی (تقاطع حکیم نظامی و نظرمیانی)، جنب تشک وان و لوازم خانگی دوو، مجتمع نجم، طبقه ۲
شنبه تا چهارشنبه ۱۶:۳۰-۲۰:۳۰

توجه: جهت مراجعه، حتما اخذ نوبت اینترنتی یا تلفنی نمایید. ابدا نوبت دهی و پذیرش حضوری ممکن نمی باشد.

وبسایت رسمی: https://dr-borjian.ir
وبسایت ایمپلنت : https://drborjian.com
 لیزر دندانپزشکی : https://laserdentistry.ir
 نوبت دهی: https://clinic24h.ir/Center/85/85

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نویسنده کلینیک24
نویسنده کلینیک24
مقالات: 88

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید? چت در واتساپ