بهترین ایمپلنت اصفهان | ایمپلنت دندان سوئیسی در اصفهان | مصرف داروهای مسکن بعد از کاشت ایمپلنت دندان

مصرف داروهای مسکن بعد از کاشت ایمپلنت دندان

بعد از کاشت ایمپلنت چه داروهایی باید مصرف کرد؟

دارو مسکن بعد از کاشت ایمپلنت دندان | بعد از کاشت ایمپلنت چه داروهایی باید مصرف کرد؟ در طی پروسه کاشت ایمپلنت، دندانپزشک لثه را شکاف می دهد تا بتواند قطعه فلزی ایمپلنت را به استخوان فک متصل کند. کاشت ایمپلنت یک عمل جراحی است و مثل هر عمل جراحی دیگری، دارای عوارض احتمالی می باشد. یکی از عوارض کاشت ایمپلنت، درد است. درد پس از کاشت ایمپلنت کاملا طبیعی است. اما این مساله جای نگرانی ندارد و به راحتی با استفاده از دارو قابل کنترل است. یکی دیگر از عوارض احتمالی که ممکن است در مورد کاشت ایمپلنت رخ دهد، بروز عفونت و تب است.


همراه ما باشید با مطالب آموزشی و لینک های کاربردی دکتر حسین برجیان بهترین ایمپلنت اصفهانایمپلنت دندان سوئیسی اصفهان :


بهترین ایمپلنت اصفهان | ایمپلنت دندان سوئیسی در اصفهان | فرآیند بهبود و مراقبت های بعد از پیوند استخوان

بعد از ایمپلنت چه دارویی باید مصرف کرد ؟

ممکن است پس از جراحی نیازی به تسکین درد نداشته باشید؛ اما مطمئن شوید که مسکن های مناسب برای بعد از عمل در اختیار دارید. اگر به هر دارویی حساسیت دارید، لطفاً این موضوع را با متخصص ایمپلنت خود در میان بگذارید. داروهایی که معمولا پس از کاشت ایمپلنت توسط ایمپلنتولوژیست توصیه می شود عبارتند از :

  • داروهای مسکن

اثرات دارو های مسکن در بین افراد بسیار متفاوت است به این مفهوم که ممکن است یک داروی مسکن موجب کاهش درد یک نفر شود ولی برای فرد دیگری هیچ تاثیری در کاهش درد نداشته باشد. اگر دندانپزشک برای شما دارو تجویز کرده، دارو را از داروخانه تهیه و استفاده کنید. در غیر اینصورت برای کاهش درد بعد از ایمپلنت دارو های گفته شده در زیر را مصرف کنید :

ایبوپروفن
ایبوپروفن ۴۰۰-۶۰۰ میلی گرم را هر ۶ تا ۸ ساعت استفاده کنید. این دارو به تسکین درد کمک می کند و همچنین به عنوان یک عامل ضد التهابی تاثیر خود را می گذارد.

قرص تاینلول (استامینوفن بدون کدئین)
بجای ایبوپروفن، می توان یک یا دو عدد قرص تاینلول (استامینوفن بدون کدئین) هر ۴ ساعت مصرف کرد.

همچنین اگر دندانپزشک معالج برای شما داروی مسکن قوی تری مانند :

  1. ویکودین
  2. نورکو
  3. لورتاب (هیدروکودون همراه با استامینوفن)
  4. تایلنول کدئین دار
  5. پرکوست (اکسی‌کدون همراه با استامینوفن)

تجویز کرده است، در صورتی که درد شما شدید است، می توانید آن را علاوه بر ایبوپروفن مصرف کنید.

  • داروهای آنتی بیوتیک

ممکن است دندانپزشک قبل یا بعد از کاشت ایمپلنت، دارو هایی را برای جلوگیری از ایجاد عفونت تجویز کند. فواید تجویز داروی های آنتی بیوتیک به صورت پروفیلاکتیک به خوبی در دندانپزشکی اثبات شده است. دقت کنید که دارو های تجویز شده توسط دندانپزشک معالج خود را به دقت و در زمان های مقرر مصرف کنید.

نکته مهم دیگر این است که باید دارو های تجویز شده را تا آخر تمام کنید و خود سرانه مصرف آن را قطع نکنید. یک توصیه کلی شستشوی دهان با محلول کلرهگزیدین است زیرا اثر ضد باکتریایی دارد و از بروز عفونت جلوگیری می کند ولی بهتر است در مورد مصرف یا عدم مصرف آن با دندانپزشک معالج خود مشورت کنید. دقت کنید که دارو های آنتی بیوتیکی تجویز شده را تا آخر مصرف کنید و آن را تمام کنید. چرا که قطع خود سرانه این دارو ها ممکن است برای شما مشکل ساز شود.

بهترین ایمپلنت اصفهان | ایمپلنت دندان سوئیسی در اصفهان | عوارض موقت پس از کاشت ایمپلنت

موارد منع مصرف دارو پس از کاشت ایمپلنت

در شرایطی مصرف دارو پس از کاشت ایمپلنت توصیه نمی شود که در ادامه مواردی که مصرف دارو پس از ایمپلنت را با ممنوعیت مواجه می کند توضیح داده شده است :

  • رانندگی کردن

در صورتی که هر یک از این دارو ها را مصرف می‌کنید، نباید رانندگی کنید و همچنین نباید با ماشین آلات کار کنید.

  • تداخل دارویی

دارو های مسکن را همراه با بنزودیازپین ها، داروهای خواب آور یا سایر داروهای افسردگی استفاده نکنید. حتما دارو هایی که از قبل استفاده می کنید را به اطلاع دندانپزشک خود برسانید چون ممکن است برخی دارو ها با هم تداخل داشته باشند، یعنی ممکن است یک دارو اثر داروی دیگر را خنثی کند و یا تاثیر آن را تشدید کند که هر دو این حالت ها برای سلامتی فرد مضر است.

  • مصرف دارو با معده خالی

سعی کنید قبل از مصرف دارو، کمی غذا بخورید تا معده تان خالی نباشد، به این دلیل که اگر دارو را با معده خالی استفاده کنید هم احتمال بروز زخم معده و یا بد تر شدن آن وجود دارد و هم ممکن است حالت تهوع به شما دست دهد.

اگر پس از کاشت ایمپلنت درد به قدری شدید باشد که با دارو های مسکن و کاهش دهنده درد کنترل نشود و هنوز ادامه داشته باشد، با دندانپزشک معالج خود تماس بگیرید یا به ایشان مراجعه نمایید .

 

لینک های کاربردی :
لیزر دندانپزشکی اصفهانراهکار نوین درمان های دندانپزشکی در اصفهان
پیوند لثه و استخوان |–  دکتر حسین برجیان 
جراحی لثه با لیزر | بهترین جراح لثه اصفهان | دکتر حسین برجیان  – جراح لثه اصفهان 
بهترین دندانپزشک اصفهان | بهترین دندانپزشک اصفهان | دکتر حسین برجیان
بهترین ایمپلنت در اصفهان | دکتر حسین برجیان  متخصص ایمپلنت اصفهان 
اصلاح طرح لبخند اصفهان با دکتر حسین برجیان
ایمپلنت دندان سوئیسی در اصفهاندکتر حسین برجیان
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نویسنده کلینیک24
نویسنده کلینیک24
مقالات: 72

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید? چت در واتساپ