بهترین ایمپلنت اصفهان | ایمپلنت دندان سوئیسی در اصفهان | موارد موثر در استحکام ایمپلنت دندان | بهترین ایمپلنت اصفهان

نحوه انجام ایمپلنت دندان پیش

نحوه انجام ایمپلنت دندان پیش
برای اینکه ایمپلنت دندان قدامی یا پیش را انجام دهند، می‌بایست مراحلی طی شود که البته همه این مراحل قبل از انجام ایمپلنت به بیمار گوشزد می‌شود.

معاینه و عکس برداری
اولین مرحله عکسبرداری است که در این صورت پزشک با بررسی رادیوگرافی بیمار تصمیم خود را گرفته و در نهایت گزینه‌های پیشنهادی را به فرد ارائه می‌دهد.

برنامه درمانی
در مرحله بعد برای اینکه تصاویری از قسمت جلوی دندان‌ها گرفته شود، از سی تی اسکن استفاده می‌کنند. در این صورت پزشک می‌تواند برنامه دقیقی برای انجام ایمپلنت دندان جلو پیش روی فرد بگذارد. در واقع دلیل اصلی این کار این است که پزشک می‌خواهد زاویه مطلوب همچنین عمق بسیار مناسبی برای قرارگیری ایمپلنت هر برندی از جمله ایمپلنت کره ای پیدا کند تا میزان خطای احتمالی او به کمترین حد ممکن کاهش پیدا کند

آزمایش سنجش میزان تراکم استخوان
گاهی اوقات برای انجام ایمپلنت، فرد بهتر است که اقدام به پیوند استخوان لثه کند. اما برای پیوند استخوان در صورتی که استحکام کافی در قسمت استخوان فک فرد وجود نداشته باشد، قطعاً انجام این روش درمانی ناموفق بوده و ممکن است حتی مشکلاتی نیز ایجاد شود.

پیوند استخوان ( در صورت نیاز )
معمولا برای اینکه بستر مناسبی برای استخوان فک بالا و فک پایین ساخته شود، ابتدا اقدام به پیوند استخوان فک بالا یا پایین و حتی در برخی مواقع پیوند استخوان دندان جلو کرده و بعد از مدت زمان مشخصی، پزشک ایمپلنت را انجام می‌دهد. این مدت زمان برای همه افراد یکسان نبوده و ممکن است حتی تا 8 ماه نیز به طول بی انجامد.

نصب فیکسچر
فیکسچرها برای اینکه در استخوان فک جای بگیرند، باید تراش داده شوند که اولین مرحله کاشت ایمپلنت دندان محسوب می‌شود و بعد از اینکه فیکسچرها جوش خوردند دندان روی این پایه‌ها قرار می‌گیرد.

نصب هیلینگ اباتمنت
بسیاری از افراد تصور دقیقی از اباتمنت ندارند. در صورتی که این قطعه معمولاً برای اینکه تاج دندان و فیکسچر را به هم متصل کند استفاده می‌شوند و عموماً در اشکال مختلفی ساخته می‌شود. البته جنس آن در چندین دسته طبقه‌بندی می‌شود که با توجه به صلاحدید پزشک یکی از این اباتمنت ها استفاده می‌شود.

جنس قطعه می‌تواند از مواد متفاوتی ساخته شود مانند:

روکش‌های طلا
روکش زیرکونیا که شما می توانید با مراجعه به مقاله روکش زیرکونیا چیست و انواع آن کدام است؟ در مورد این روکش اطلاعات بیشتری کسب کنید.
آلومینیوم
غیره
نصب روکش دندان
برای اینکه بهترین روکش ایمپلنت یا روکش عادی دندان به شکل صحیحی نصب شود می‌بایست ابتدا قالب مناسب دندان‌های فرد طراحی شده و سپس اقدام به نصب آن کنند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
کلینیک24
کلینیک24
مقالات: 93

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید? چت در واتساپ