قرار دادن ایمپلنت دندان

در طول جراحی برای قرار دادن ایمپلنت دندان، جراح داخل دهان شما برشی ایجاد می کند تا لثه شما باز شود و استخوان نمایان شود.

سوراخ هایی در استخوان که در آن پست فلزی ایمپلنت دندان قرار می گیرد سوراخ می شود. از آنجایی که پست به عنوان ریشه دندان عمل می کند، در عمق استخوان کاشته می شود.

در این مرحله، شما همچنان یک شکاف در جایی که دندان خود را از دست داده است خواهید داشت. در صورت نیاز می توان نوعی پروتز جزئی و موقت را برای ظاهر قرار داد. شما می توانید این دندان مصنوعی را برای تمیز کردن و هنگام خواب بردارید.

زمان انتظار رشد استخوان

هنگامی که پست فلزی ایمپلنت در استخوان فک شما قرار می گیرد، استئواینتگراسیون آغاز می شود. در طی این فرآیند، استخوان فک رشد کرده و با سطح ایمپلنت دندانی متحد می شود. این فرآیند، که می‌تواند چندین ماه طول بکشد، به ایجاد یک پایه محکم برای دندان مصنوعی جدید شما کمک می‌کند – درست همانطور که ریشه‌ها برای دندان‌های طبیعی شما انجام می‌دهند.

 

"</p

صفحه اینستاگرام دکتر حسین برجیان، بهترین ایمپلنت اصفهان

قرار دادن اباتمنت در لثه

هنگامی که استئواینتگراسیون کامل شد، ممکن است برای قرار دادن اباتمنت به جراحی اضافی نیاز داشته باشید (قطعه ای که در نهایت تاج در آن قرار می گیرد).

این جراحی جزئی معمولا با بی حسی موضعی در یک محیط سرپایی انجام می شود.

جراح دهان شما لثه شما را مجددا باز می کند تا ایمپلنت دندانی نمایان شود.

اباتمنت به ایمپلنت دندان متصل می شود.

سپس بافت لثه در اطراف اباتمنت بسته می شود، اما نه بیش از آن.

در برخی موارد، اباتمنت به ستون فلزی ایمپلنت دندان در هنگام کاشت پست متصل می شود. یعنی نیازی به یک مرحله جراحی اضافی نخواهید داشت. با این حال، از آنجایی که اباتمنت از خط لثه می گذرد، هنگامی که دهان خود را باز می کنید قابل مشاهده است – و تا زمانی که دندانپزشک شما پروتز دندان را کامل نکند، همینطور خواهد بود. برخی از افراد آن ظاهر را دوست ندارند و ترجیح می دهند اباتمنت را در یک روش جداگانه قرار دهند.

پس از قرار دادن اباتمنت، لثه های شما باید حدود دو هفته قبل از اینکه دندان مصنوعی را بچسبانید، التیام یابد.

 


مطالب مرتبط:

کاشت ایمپلنت برای چه مواردی اجرا میشود؟

مزایا و معایب ایمپلنت دیجیتال دندان

خطرات مرتبط با ایمپلنت چیست؟

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نویسنده محتوا سایت
نویسنده محتوا سایت
مقالات: 27

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید? چت در واتساپ