بهترین ایمپلنت اصفهان | ایمپلنت دندان سوئیسی در اصفهان | . مراحل کاشت ایمپلنت دندان اصفهان

ماندگاری و طول عمر ایمپلنت دندان

ماندگاری و طول عمر ایمپلنت دندان

طول عمر ایمپلنت دندان چقدر است؟ این سوال احتمالا اولین سوال شما از دندانپزشک خواهد بود. ایمپلنت دندان یکی از بادوام‌ترین روش‌های جایگزینی دندان از دست رفته است. اگر قصد کاشت دندان دارید و می‌خواهید در مورد طول عمر ایمپلنت دندان اطلاعات دقیقی داشته باشید، در این مطلب همراه ما باشید.

عمر ایمپلنت دندان چند سال است؟ آیا ایمپلنت مادام العمر است؟ ایمپلنت دندان یکی از روش‌های پرطرفدار جایگزینی دندان از دست رفته است. کاشت دندان نیاز به جراحی دارد. در این روش برشی روی لثه ایجاد شده و پایه فلزی ایمپلنت درون استخوان فک قرار می‌گیرد. روکش ایمپلنت کاملا شبیه به دندان طبیعی بوده و به همین دلیل طرفداران زیادی دارد.

ایمپلنت دندان دوام بسیار بالایی داشته و می‌توان تا سال‌های طولانی آن را حفظ کرد. جنس پایه فلزی ایمپلنت از تیتانیوم است. تیتانیوم فلزی زیست‌سازگار است و به دلیل نحوه ادغام با استخوان عمر طولانی دارد. تحقیقات نشان می‌دهد که طول عمر ایمپلنت دندان و میزان دوام آن در طول ۱۰ سال ۹۴٪ است. در طی ۱۵سال میزان دوام آن به ۹۱٪ می‌رسد. به‌طورکلی طول عمر ایمپلنت‌های دندان به ۲۵ سال می‌رسد. البته فاکتورهای مختلف در میزان ماندگاری تاثیر دارند.

هرروزه روش‌ها و فناوری‌های جدیدی مانند کاشت دندان بدون ایمپلنت معرفی می‌شوند که ماندگاری ایمپلنت را افزایش می‌دهند. حتی اگر شخصی دچار تراکم پایین استخوان یا مشکلی مانند دندان‌قروچه باشد، با تکنیک‌های جانبی و روش‌های مختلف کاشت ایمپلنت می‌تواند تا سال‌های طولانی از این دندان جایگزین استفاده کند.

بهترین ایمپلنت اصفهان | ایمپلنت دندان سوئیسی در اصفهان | سیاه شدن لثه به چه دلایلی اتفاق می افتد ؟

همراه ما باشید با مطالب آموزشی و لینک های کاربردی دکتر حسین برجیان بهترین متخصص ایمپلنت اصفهانایمپلنت دندان سوئیسی اصفهان :

چه عواملی باعث کاهش طول عمر ایمپلنت دندان می شوند؟

در بیشتر افراد ایمپلنت تا سال‌های طولانی دوام داشته و روشی دائمی محسوب می‌شود. اما گاهی عوامل مختلف و برخی عوارض روی روند بهبود و وضعیت استخوان فک تاثیر می‌گذارند. این عوامل باعث کاهش ماندگاری ایمپلنت می‌شوند. از مهم‌ترین عوامل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد. ابتلا به دیابت یا سیستم ایمنی ضعیف می‌تواند بر عملکرد و طول عمر ایمپلنت‌ تأثیر بگذارد.

 •  مراقبت نکردن از ایمپلنت دندان

مراقبت از ایمپلنت بخش مهمی از روش کاشت دندان است. رعایت نکردن بهداشت دهان و دندان می‌تواند دندان‌های طبیعی را نیز از بین ببرد. با تجمع پلاک در دهان احتمال بیماری لثه افزایش پیدا کرده و لثه و استخوان فک آسیب می‌بینند. اگر تجمع پلاک اطراف ایمپلنت در مراحل اولیه تشخیص داده شود، قابل درمان است. اما اگر شخص دچار پری ایمپلنتیت شود، آسیب جدی بوده و باید ایمپلنت خارج شود. به همین دلیل بعد از کاشت ایمپلنت رعایت بهداشت دهان و دندان مهم‌تر از قبل می‌شود.

بهترین ایمپلنت اصفهان | ایمپلنت دندان سوئیسی در اصفهان | آیا با بیماری پوکی استخوان می توان کاشت ایمپلنت دندان داشت ؟

 • کمبود تراکم استخوان فک و کاهش عمر ایمپلنت دندان

پایه فلزی ایمپلنت درون استخوان فک محکم می‌شود. اگر استخوان به اندازه کافی وجود نداشته باشد، ایمپلنت شل شده و کارایی خود را از دست می‌دهد. دندانپزشک قبل از جراحی کاشت ایمپلنت استخوان فک را معاینه کرده و عکس با اشعه ایکس تجویز می‌کند. درصورتی‌که تراکم و حجم استخوان پایین باشد، جراحی پیوند استخوان یا جراحی سینوس لیفت ضروری می‌شود.

گاهی هم ممکن است بعد از کاشت دندان به‌مرور حجم استخوان کاهش پیدا کند. بیماری اطراف ایمپلنت، پوکی‌استخوان یا بیماری که روی استخوان تاثیر می‌گذارد، باعث کاهش تراکم استخوان می‌شوند.

 • کشیدن سیگار و کم شدن عمر ایمپلنت

برخی تحقیقات نشان داده‌اند که احتمال شکست ایمپلنت و کاهش ماندگاری آن در افراد سیگاری بیشتر است. در افراد عادی ۵% احتمال شکست وجود دارد؛ اما در افراد سیگاری این عدد به ۱۱% می‌رسد. سیگار روی جریان خود تاثیر گذاشته و روند بهبودی بعد از جراحی را کند می‌کند. همچنین خطر بیماری لثه در این افراد بیشتر است.

 •  دندان قروچه و ایمپلنت دندان

در افرادی که دندان قروچه دارند، احتمال کاهش عمر ایمپلنت دندان وجود دارد. این عارضه می‌تواند باعث شکستگی پایه ایمپلنت، اباتمنت یا روکش آن شود. افرادی که دچار دندان قروچه هستند، حرکاتی مانند ساییدن و ضربه را به طور مکرر انجام می‌دهند و باعث اختلال در روند ادغام ایمپلنت با استخوان فک می‌شوند.

بهترین ایمپلنت اصفهان | ایمپلنت دندان سوئیسی در اصفهان | اهمیت انتخاب متخصص ایمپلنت دندان - بهترین ایمپلنت اصفهان

برای افزایش عمر ایمپلنت دندان چه کاری می توان انجام داد؟

اگر در روند کاشت ایمپلنت مشکلی ایجاد نشود و عوارض ایمپلنت دندان در مورد شما صدق نکند، تا سال‌های طولانی ایمپلنت حفظ می‌شود. برای افزایش عمر ایمپلنت به موارد زیر توجه داشته باشید :

 1. جراح باتجربه و حرفه‌ای انتخاب کنید.
 2. بهداشت دهان و دندان را جدی بگیرید و حداقل روزی دو بار از مسواک و نخ دندان استفاده کنید.
 3. هر ۶ ماه یک‌بار به دندانپزشک مراجعه کنید.
 4. سیگار و تنباکو را ترک کنید.
 5. اگر دچار دندان قروچه می‌شوید از محافظ دهان استفاده کنید.
 6. مصرف غذاهای شیرین را محدود کنید.

برای مراقبت های بعد از ایمپلنت‌، باید لثه و دندان‌های خود را سالم نگه دارید. مطمئن شوید که ۲ بار در روز به مدت حداقل ۲ دقیقه مسواک بزنید و یکبار در روز از نخ دندان استفاده کنید. شستشو با دهانشویه ضدعفونی‌کننده پس از کشیدن نخ دندان نیز راه خوبی برای از بین بردن ذرات غذا و خوشبو شدن نفس است.

پیوند استخوان چگونه باعث افزایش عمر ایمپلنت دندان می شود؟

پیوند استخوان با ایجاد یک پایه محکم و پایدار برای ایمپلنت، عمر آن را افزایش می‌دهد و به بازسازی و تقویت استخوان کمک می‌کند.

آیا عمر ایمپلنت دندان برای همه بیماران یکسان است؟

خیر عمر ایمپلنت دندان به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. اگر تراکم استخوان فک پایین باشد یا شخص دچار بیماری باشد که روی استخوان تاثیر می‌گذارد، عمر ایمپلنت کمتر می‌شود. همچنین نحوه مراقبت و بهداشت دهان و دندان در ماندگاری ایمپلنت تاثیر زیادی دارد.

 

لینک های کاربردی :

لیزر دندانپزشکی اصفهانراهکار نوین درمان های دندانپزشکی در اصفهان
پیوند لثه و استخوان |–  دکتر حسین برجیان 
جراحی لثه با لیزر | بهترین جراح لثه اصفهان | دکتر حسین برجیان  – جراح لثه اصفهان 
بهترین دندانپزشک اصفهان | بهترین دندانپزشک اصفهان | دکتر حسین برجیان
بهترین ایمپلنت در اصفهان | دکتر حسین برجیان  متخصص ایمپلنت اصفهان 
اصلاح طرح لبخند اصفهان با دکتر حسین برجیان
ایمپلنت دندان سوئیسی در اصفهاندکتر حسین برجیان

 


راه های ارتباطی با متخصص ایمپلنت اصفهان دکتر حسین برجیان  :

صفحه اینستاگرام  : dr.hosseinborjian

ارتباط آنلاین واتساپ: 09335810446
شماره پذیرش تلفنی: 03191004545

آدرس : اصفهان، خیابان حکیم نظامی، چهارراه حکیم نظامی (تقاطع حکیم نظامی و نظرمیانی)، جنب تشک وان و لوازم خانگی دوو، مجتمع نجم، طبقه ۲
شنبه تا چهارشنبه ۱۶:۳۰-۲۰:۳۰

توجه: جهت مراجعه، حتما اخذ نوبت اینترنتی یا تلفنی نمایید. ابدا نوبت دهی و پذیرش حضوری ممکن نمی باشد.

وبسایت رسمی: https://dr-borjian.ir
وبسایت ایمپلنت : https://drborjian.com
 لیزر دندانپزشکی : https://laserdentistry.ir
 نوبت دهی: https://clinic24h.ir/Center/85/85

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نویسنده کلینیک24
نویسنده کلینیک24
مقالات: 102

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید? چت در واتساپ